Bayern Monachium
Uwe Koch Eibner-Pressefoto via www.imago-images.deImago Sport
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Listopada 2020

Władze Bayernu Monachium straciły cierpliwość. Gwiazda zespołu odejdzie za darmo

Bayern Monachium już niedługo straci jedną ze swoich największych gwiazd. Władze klubu poinformowały, że nie zostanie przedłużona umowa z jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka. Wszystko z powodu zachowania zawodnika, który uparcie odrzucał wszelkie propozycje ze strony klubu. Działacze stracili cierpliwość do swojego gracza.

Bayern Monachium zdecydował się na zaskakujący krok. Jak podają niemieckie media, już niedługo z klubu odejdzie jedna z największych gwiazd. Najbardziej szokujące jest jednak to, że Bayern odda piłkarza za darmo.

Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)


Bayern Monachium oddaje wielką gwiazdę za darmo

Mogłoby się wydawać, że Bayern Monachium to w tej chwili najlepszy zespół na świecie i każdy piłkarz chciałby grać w jego barwach. Nie każdy jednak chyba tak uważa. Jeden z największych gwiazdorów drużyny z Bawarii niedługo może stracić przywilej gry dla mistrzów Niemiec.

Media donoszą o zaskakującej sytuacji z udziałem Davida Alaby. Obrońca, który od lat należy do kluczowych zawodników zespołu, od kilku miesięcy negocjuje przedłużenie umowy. Aktualny kontrakt Austriaka z Bayernem Monachium wygasa już 30 czerwca 2021 roku.

Okazuje się, że rozmowy na linii klub-zawodnik kolejny raz nie przyniosły oczekiwanego efektu i władze Bayernu zdecydowały się na radykalne kroki. Prezydent klubu Herbert Hainer ogłosił, że David Alaba nie otrzyma nowej oferty przedłużenia umowy i odejdzie z klubu za darmo.

Decyzja taka zapadła po tym, jak Alaba po raz kolejny odrzucił zaproponowane przez klub warunki kontraktu. Media w Niemczech donoszą, że Austriak miał otrzymać ofertę pięcioletniego kontraktu z pensją na poziomie 11 milionów euro za sezon. Do tego mógłby także liczyć na premię w wysokości nawet 6 milionów za sezon.

Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Czytaj dalej


Konflikt interesów między klubem a piłkarzem

Mimo to David Alaba odrzucił ofertę. Defensor chciał zarabiać znacznie więcej i być na szczycie listy płac obok m.in. Roberta Lewandowskiego i Manuela Neuera. Bayern Monachium Już wcześniej zapowiedział, że chce do końca października zamknąć temat przedłużenia umowy. Jako że zawodnik odrzucił zaproponowane warunki, klub wycofał się z dalszych negocjacji.

- W weekend zaistniała nowa sytuacja. Złożyliśmy bardzo dobrą ofertę Alabie i jego agentowi dawno temu. Negocjowaliśmy od miesięcy, a ostatnio powiedzieliśmy, że chcemy dogadać się do końca października -zdradził Herbert Hainer.

- Nasz dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic ponownie skontaktował się z agentem. Odpowiedź brzmiała, że ​​oferta jest nadal niezadowalająca i powinniśmy ją jeszcze przemyśleć. Oznacza to, że na stole nie ma już oferty - podsumował i jasno dał do zrozumienia, że dalsze rozmowy nie będą kontynuowane.

Niemieckie media, w tym m.in. “Sport1” podają, że komunikat prezydenta Bayernu był wielkim zaskoczeniem dla Davida Alaby i jego współpracowników. Wszyscy liczyli, że klub przedstawi nową, lepszą ofertę. Tak się jednak nie stanie i jeśli sam zawodnik nie obniży swoich oczekiwań, już latem odejdzie z Monachium za darmo.

Źródło: "Sport1"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News