Bayern Monachium
Dennis Ewert/RHR-FOTO/Pool/Imago Sport and News/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Stycznia 2021

Bayern Monachium zaliczył ogromną wpadkę. Coś takiego nie zdarzyło się od lat, kibice łapią się za głowy

Bayern Monachium w piątkowy wieczór zaliczył sporą wpadkę w meczu Bundesligi przeciwko Borussii Moenchengladbach. Podopieczni Hansiego Flicka prowadzili już dwoma bramkami, jednak ostatecznie przegrali 2:3. Jest to pierwsza taka porażka drużyny z Bawarii od wielu lat.

• Bayern Monachium i Borussia Moenchengladbach zainaugurowały 15. kolejkę spotkań w Bundeslidze
  • Mistrzowie Niemiec przegrali niespodziewanie mimo dwubramkowego prowadzenia
  • To pierwsza taka wpadka dla drużyny Roberta Lewandowskiego od lat

Bayern Monachium przegrał z Borussią Moenchengladbach na inaugurację 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. Drużyna Roberta Lewandowskiego prowadziła już 2:0, jednak straciła trzy gole i pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwo. Ostatni raz Bayern w tak wstydliwy sposób przegrał niemal 10 lat temu.

Bayern Monachium doznał sensacyjnej porażki

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie, które zainaugurowało 15. kolejkę niemieckiej Bundeslligi. Już na początek weekendu kibice otrzymali prawdziwy hit. Zmierzyły się ze sobą Borussia Moenchengladbach i Bayern Monachium.

Choć Borussia grała na własnym boisku, faworytem spotkania był oczywiście Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec zajmują pozycję lidera rozgrywek i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Piątkowy mecz również zaczęli od dominacji.

Już po zaledwie 26. minutach gry Bayern prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski i Leon Goretzka. Polak zdobył gola z rzutu karnego i tym samym zanotował już 20 trafienie w tym sezonie.

Niemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliNiemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliCzytaj dalej

Obraz gry szybko jednak uległ zmianie. Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. Dwa gole dla Borussii zdobył Jonas Hoffman. Po zmianie stron gracze z Moenchengladbach nie zamierzali oddać pola rywalom.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy kolejnego gola dla Borussii zdobył Florian Neuhaus. Gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Bayern dążył do wyrównania, jednak musiał pogodzić się z porażką. Po meczu okazało się, że taka wpadka piłkarzom z Monachium nie zdarzyła się już od bardzo dawna.

Pierwszy taki mecz Bayernu od 10 lat, wstydliwa wpadka

Ostatni raz Bayern Monachium roztrwonił dwubramkową przewagę w meczu Bundesligi 5 lutego 2011 roku, czyli niemal 10 lat temu! Monachijczycy grali wówczas z 1.FC Koeln. W ich składzie brylowali wówczas m.in. Mario Gomez, Philipp Lahm i Bastian Schweinsteiger.

Wspomniany Gomez zdobył w tamtym meczu bramkę numer jeden. Drugie trafienie dla Bayernu zanotował Hamit Altintop. “Die Roten” prowadzili do przerwy 2:0, jednak po zmianie stron gracze z Kolonii byli w stanie odwrócić losy meczu. Zdobyli trzy gole, a ich autorami byli Christian Clemens i Milivoje Novaković, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

Na szczęście dla Bayernu Monachium porażka w Moenchengladbach nie kosztowała drużyny utraty prowadzenia w tabeli. W sobotnim starciu RB Lipsk przegrał na własnym boisku z Borussią Dortmund 1:3 i nie wykorzystał tym samym szansy na zostanie nowym liderem Bundesligi. Strata piłkarzy z Lipska do Bayernu wynosi nadal dwa punkty.

Źródło: Bundesliga