Bayern Monachium
Facebook Robert Lewandowski
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Maja 2020

Lewandowski odejdzie z Bayernu? Bundesliga chce wprowadzić absurdalne przepisy. "Nie będzie tu grał"

Bayern Monachium może być w przyszłości jedną z drużyn, które stracą swoje największe gwiazdy, w tym Roberta Lewandowskiego. Wszystko za sprawą pomysłu, jaki pojawił się w niemieckim środowisku piłkarskim w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. W klubach może dojść do “czystek” kadrowych.

Bayern Monachium to najpotężniejszy klub piłkarski w Niemczech, jednak i on odczuwa skutki kryzysu finansowego wywołanego kilkutygodniową przerwą w grze. Sytuacja finansowa niemieckich drużyn może stać się na tyle skomplikowana, że ligę opuszczą najlepsi gracze, w tym Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski dostał wspaniałą wiadomość. Przekazano mu najlepsze informacje, gratulujemyRobert Lewandowski dostał wspaniałą wiadomość. Przekazano mu najlepsze informacje, gratulujemyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Bayern Monachium może stracić Roberta Lewandowskiego

Bundesliga jako pierwsza z czołowych lig europejskich już w najbliższy weekend wznowi rozgrywki po kilkutygodniowej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Przygotowania idą pełną parą, a kibice już nie mogą się doczekać, aż zobaczą ponownie piłkarzy na boisku. To, czego jednak nie widać gołym okiem może w bliskiej przyszłości odbić się na niemieckim futbolu.

W związku z długą przerwą w grze, wiele zespołów zmaga się z problemami finansowymi. Kluby zmuszone są szukać oszczędności, co rozpoczęło ogólnokrajową debatę o wprowadzeniu limitu wynagrodzeń dla piłkarzy występujących w Bundeslidze. Podobno zwolennikiem zrównoważenia systemu płacowego jest szef DFL Christian Seifert. Pomysł ma wielu zwolenników, którzy uważają, że obniżki pensji pomogłyby uzdrowić klubowe finanse, jednak pojawiają się też głosy ostrzegawcze. Redukcja wynagrodzeń może sprawić, że najlepsi zawodnicy wyjadą do innych lig.

Lewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekLewandowscy zadecydowali. Mała Laura dostanie niemieckie obywatelstwo, będzie musiała spełnić jeden warunekCzytaj dalej


Największe gwiazdy mogą opuścić Bundesligę. Radykalny pomysł DFL

Takiego zdania jest między innymi obecny trener 1.FC Köln Horst Heldt, który przestrzega przed zbyt restrykcyjnym podejściem. - Jeśli wprowadzimy limit tylko w Niemczech, Robert Lewandowski nie będzie grał w Bayernie. Wszyscy fani BVB muszą być świadomi, że Erling Haaland nie trafiłby do Dortmundu. Limity musiałyby zostać wprowadzony w całej Europie. Inaczej nie miałoby to dla nas sensu - powiedział w wywiadzie dla "Weser Kurier".

Istnieje również druga wersja pomysłu, mówiąca o przeznaczeniu przez kluby określonej części swoich budżetów na wynagrodzenia piłkarzy, co pomogłoby zagwarantować największym gwiazdom satysfakcjonujące je kontrakty.

Źródło: "Weser Kurier"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. WHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News