Bayern Monachium
Youtube FC Bayern München
Autor Piotr Mika - 18 Sierpnia 2020

Rasistowski skandal w Bayernie Monachium. Jedna osoba musiała pożegnać się z klubem

Bayern Monachium przygotowuje się do półfinałowego spotkania Ligi Mistrzów z Olimpique'iem Lyon. W klubie trwa jednak wewnętrzne śledztwo w sprawie rasistowskich zachowań i wypowiedzi i zaczęło ono przynosić pierwsze efekty. Media poinformowały, że z klubem pożegnała się już jedna osoba, ale to może być dopiero początek.

Bayern Monachium bardzo dba o wizerunek klubu, który wspiera walkę z rasizmem i wszelkiego rodzaju dyskryminacją wobec ludzi o innym kolorze skóry, wyznaniu czy orientacji. Tym bardziej władzom Bayernu zależy, aby oczyścić swoje struktury z osób, które dopuściły się rasistowskiego zachowania.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Piotr Żyła runął na chodnik i leżał jak długi. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)Czytaj dalej

Bayern Monachium zwalnia jednego z trenerów

Sam klub poinformował o rozstaniu się z jednym z trenerów grup młodzieżowych Bayernu. Nie podano jego personaliów i wiadomo tylko tyle, że umowa została rozwiązania polubownie, za porozumieniem stron. Jest efekt śledztwa wewnątrz struktur klubu, mającego na celu usunąć z nich osoby, które zachowują się w sposób rasistowski.

Śledztwo prowadzone jej w ośrodku szkolenia młodzieży Bayernu i jak informują władze klubu, rozstanie z jednym z trenerów to pierwszy jego efekt. Może to oznaczać, że niedlugo polecą kolejne głowy. Problem rasizmu w Bayernie odkryła i nagłośniła niemiecka telewizja ARD.

Mariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaMariusz Pudzianowski pochwalił się na Instagramie, ile wypił. Fani nie mogą uwierzyć w jego słowaCzytaj dalej

Karl-Hein Rummenigge jest wściekły

Szef Bayernu Monachium cytowany przez Polsat Sport powiedział, że "jest wściekły" gdy odkrył jakich zachowań dopuszczają się jego pracownicy. Według informacji pojawiających się w mediach zwolniony trener miał w dyskryminujący sposób wyrażać się w kwestiach koloru skóry, narodowści, religii czy orientacji seksualnej.

Karl-Heinz Rummenigge stwierdził, że takie słowa "absolutnie nie odpowiadają wartościom, których broni klub". Sprawą zajęła się także niemiecka policja. Szkoleniowiec, który rozstał się właśnie z Bayernem, trenował młodzież od 2003 roku, natomiast od 2016 roku był dyrektorem sportowym drużyn U9 - U15.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News