Bayern Monachium Union
Autor Piotr Bernaciak - 26 Października 2019

Robert Lewandowski przeszedł do historii. Piękne trafienie Polaka w meczu z Unionem [WIDEO]

Bayern Monachium pokonał Union Berlin 2:1, a jednego z goli strzelił Robert Lewandowski. Zobacz fantastyczne trafienie Polaka z 9. kolejki Bundesligi.

Bayern Monachium wygrał z Unionem Berlin i zapewnił sobie kolejne ligowe trzy punkty, a jedno z trafień zaliczył Robert Lewandowski. Kapitan polskiej drużyny narodowej miał dziś niepowtarzalną szansę na zapisanie się w historii Bundesligi. Potrzebne mu było jednak trafienie w dzisiejszym spotkaniu, a dostępu do bramki rywali strzegł inny Polak, Rafał Gikiewicz.

Napastnik Bayernu po raz kolejny pokazał swoje wielkie umiejętności i pokonał swojego rodaka w drugiej połowie, w fantastyczny sposób mijając całą defensywę Unionu. Jego trafienie mogło bardzo podobać się kibicom, bo Polak raz jeszcze udowodnił, że potrafi przedostać się pod bramkę rywala i stworzyć sobie korzystną sytuację strzelecką właściwie samodzielnie. Niewielu zawodników na świecie jest w stanie osiągać takie wyniki.

Fantastyczny mecz Kamila Grosickiego w barwach Hull. Polak miał udział przy każdym z goliFantastyczny mecz Kamila Grosickiego w barwach Hull. Polak miał udział przy każdym z goliCzytaj dalej

Bayern Monachium pokonał Union Berlin

Wynik w pierwszej połowie spotkania otworzył Benjamin Pavard, a polski napastnik po przerwie podwyższył prowadzenie Bayernu pięknym strzałem. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem z rzutu karnego, a powinni wykorzystać również drugą jedenastkę. Efektowną paradą popisał się jednak Manuel Neuer. Niemiecki golkiper również pokazał, że wciąż zasługuje na miejsce w składzie reprezentacji.

Wideo z bramką Roberta Lewandowskiego robi w internecie prawdziwą furorę. Trzeba przyznać, że napastnik świetnie wypracował sobie dogodną sytuację do strzału na bramkę, choć w momencie przyjęcia futbolówki nic nie wskazywało na to, że uda mu się na tyle poprawić swoje szanse na podwyższenie rezultatu. Dzięki tej bramce Lewandowski zapisał się w historii.

Polak strzelił gola w 9. meczu ligowym z rzędu i pobił rekord, który udało mu się wyrównać tydzień temu. Wcześniej pochwalić mógł się nim Pierre-Emerick Aubameyang, lecz teraz to kapitan reprezentacji Polski może pochwalić się niesamowitym osiągnięciem.

ZOBACZ TRAFIENIE ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

Lewandowski goal - Bayern Munchen 2-0 Fc union Berlin

1. Fantastyczny mecz Kamila Grosickiego w barwach Hull. Polak miał udział przy każdym z goli
  2. Obrzydliwe zachowanie kibiców przed meczem. Zadrwili z tragicznej śmierci znanego piłkarza
  3. Najpiękniejszy gol sezonu w Ekstraklasie? Trafienie w stylu Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]