Bayern Monachium
Twitter/TSG Hoffenheim EN
Autor Bartosz Goluch - 27 Września 2020

Lewandowski na ławce, Bayern kompletnie rozbity. Sensacyjna porażka z ligowym średniakiem

Bayern Monachium był murowanym faworytem w meczu z Hoffenheim, jednak sensacyjnie przegrał z ekipą Wieśniaków. Trener Hansi Flick postanowił oszczędzić w tym spotkaniu siły swoich najlepszych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego, co zemściło się na Bawarczykach.

Passa 32 meczów bez porażki Bayernu została niespodziewanie przerwana przez TSG Hoffenheim. Die Roten przegrali na wyjeździe 1:4, a na murawie doskonale było widać ich zmęczenie meczem Superpucharu Europy z Sevillą, który rozegrali w czwartek.

Piękna polska bokserka nokautuje urodą. Jej odważne zdjęcia rozpalą nie tylko fanów pięściarstwa (FOTO)Piękna polska bokserka nokautuje urodą. Jej odważne zdjęcia rozpalą nie tylko fanów pięściarstwa (FOTO)Czytaj dalej

1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"

Bayern Monachium przegrywa z Hoffenheim. Lewandowski zaczął mecz na ławce

Problemy zdobywców Ligi Mistrzów zaczęły się w 16. minucie, gdy dobre dośrodkowanie Geigera z rzutu rożnego wykorzystał Bicakcić. Już 8 minut później sytuacja monachijczyków stała się jeszcze bardziej opłakana - po szybkiej kontrze Manuela Neuera pokonał Dabbur. W 36. minucie gry bramkę kontaktową dla Bayernu strzelił Joshua Kimmich, jednak to wszystko na co dziś było stać graczy Bayernu.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie - Bawarczycy starali się odrobić straty i raz po raz nadziewali się na groźne kontry Hoffenheim. W 57. minucie trener Flick zdecydował się wpuścić na plac gry Roberta Lewandowskiego i Leona Goretzkę, którzy z powodu zmęczenia zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych. Zmiany nie przechyliły jednak szali zwycięstwa na stronę FCB. Przeciwnie - gospodarze z każdą minutą nabierali wiatru w żagle i coraz śmielej atakowali bramkę Neuera.

Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćIle zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćCzytaj dalej

Bayern bezradny w końcówce

Ostatnie minuty meczu to prawdziwy blamaż w wykonaniu Bayernu. Gracze Hoffenheim bez trudu tworzyli sobie kolejne sytuacje bramkowe, a mecz mógł zakończyć się prawdziwym pogromem. Ostatecznie gospodarze dorzucili tylko dwa trafienia, oba autorstwa Kramaricia.

Po potknięciach Borussii Dortmund i RB Lipsk swoją "wywrotkę" zaliczył również Bayern. Mistrzowie Niemiec z dorobkiem 3 punktów zajmują 6. miejsce w tabeli Bundesligi. Stawce przewodzą ich dzisiejsi pogromcy - Hoffenheim ma na koncie 6 punktów, 7 zdobytych i 3 stracone gole.

6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu