Bayern Monachium
Facebook Bayern Monachium
Autor Mateusz Dziubiński - 31 Października 2020

Bayern naciska na władze światowej piłki. Są zdeterminowani, aby być Mistrzami Świata, Lewandowski z kolejnym trofeum?

Bayern Monachium w ostatnich miesiącach sięgnął po wszelkie możliwe tytuły na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub z Bawarii nie zamierza na tym poprzestawać i już teraz myśli o wywalczeniu kolejnego cennego pucharu. Władze  mistrzów Niemiec naciskają na FIFA, by ta zorganizowała prestiżowy turniej o klubowe mistrzostwo świata.

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie w tej chwili nie ma sobie równych w Niemczech, jak i na arenie międzynarodowej. Władze niemieckiego klubu chcą zdobyć kolejne cenne trofeum, którego jeszcze nie mają w kolekcji i w tym celu zwrócili się do FIFA.

Nieznani sprawcy włamali się do Mariusza Pudzianowskiego. Ucierpiały drogocenne rzeczy, Nieznani sprawcy włamali się do Mariusza Pudzianowskiego. Ucierpiały drogocenne rzeczy, "łapy bym przetrącił" (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. 4 osoby zginęły na miejscu, 2 kolejne walczą o zdrowie i życie
  3. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość


Bayern Monachium ma obsesję na punkcie kolejnych zwycięstw

W piątek dziennik “Süddeutsche Zeitung” przekazał informację, że FIFA chce przełożyć zaplanowane na grudzień Klubowe Mistrzostwa Świata, które miały zostać rozegrane w Katarze. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa i zmian w kalendarzu sezonu 2020/2021, które mocno namieszały we wszystkich rozgrywkach na świecie.

Jak podaje dziennikarz “Sport Bild” Tobi Altschäffl wielkim zwolennikiem rozegrania turnieju mimo i tak dużego już nakładu spotkań, jest Bayern Monachium. Niemcom bardzo zależy na tym, by turniej się odbył, gdyż jest to dla nich szansa na przejście do historii.

Jeśli ‘Die Roten” wygraliby zmagania w Katarze, zdobyliby wszystkie możliwe do zdobycia trofea.Do tej pory ta sztuka udała się tylko FC Barcelonie, która nie miała sobie równych na świecie w sezonie 2014/2015. Plany Bayernu Monachium muszą poczekać do lutego, gdyż w grudniu, w którym powinny odbyć się zmagania najlepszych drużyn wszystkich kontynentów, jest to już niemożliwe.

Ponownie wszystkiemu winna jest pandemia, która sprawiła, że na kilku kontynentach nie uda się wyłonić najlepszych drużyn nawet do nowego roku. Tak będzie na przykład w przypadku Ameryki Południowej, gdzie Copa Libertadores będzie znany dopiero w styczniu. W innych regionach także nie ma na razie rozstrzygnięć.

Pandemia sprawiła, że definitywnie przerwane rozgrywki w strefie Oceanii. Reprezentanta z tego regionu na Klubowe Mistrzostwa Świata ma wyłonić FIFA. Nie wiadomo także, kiedy poznamy zwycięzcę Ligi Mistrzów ze strefy CONCACAF. Tam rozgrywki przerwano na etapie ćwierćfinałów.

Najwcześniej rozstrzygnięcia zapadną w Azji i Afryce. Najlepsze drużyny tych kontynentów poznamy pod koniec listopada i w grudniu. Nie zmienia to faktu, że Bayern Monachium zamierza przekonywać FIFA, by ta za wszelką cenę doprowadziła do rozegrania turnieju choćby w lutym.

Iga Świątek usłyszała radosną wiadomość. Gratulacje spływają ze wszystkich stron, wzruszający momentIga Świątek usłyszała radosną wiadomość. Gratulacje spływają ze wszystkich stron, wzruszający momentCzytaj dalej


Bayern naciska FIFA, chce być mistrzem świata

Jak podaje wspomniany dziennikarz Tobi Altschäffl, Bayern Monachium ma wręcz obsesję na tym punkcie i chce dopiąć swego. Wyjątkowo napięty terminarz nie jest problemem dla mistrzów Niemiec, którzy w tym sezonie będą mieli wyjątkowo krótką przerwę między rundą jesienną i wiosenną. Rozgrywki Bundesligi po świątecznej przerwie wrócą już na początku stycznia.

Jeśli zatem FIFA faktycznie przełoży Klubowe Mistrzostwa Świata na luty 2020, zawodnicy Bayernu będą musieli liczyć się z poważnymi obciążeniami. Można jednak zakładać, że trener Hansi Flick będzie rotował składem. Zdobycie tytułu mistrzów świata jest jak widać dla Bawarczyków punktem honoru.

Źródło: "Sport Bild", “Süddeutsche Zeitung”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
  2. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  4. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków
  5. Właśnie ogłoszono pilną informację. Mecz reprezentacji Polski z Holandią odwołany, podano ważną wiadomość
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News