Bayern Monachium - Fortuna Dusseldorf
twitter.com
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Maja 2020

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Drużyna Roberta Lewandowskiego i on sam nie zwalnia tempa. Monachijczycy odnieśli kolejne imponujące zwycięstwo i pokazali, że nie zamierzają wypuścić z rąk mistrzostwa Niemiec, które jest dla nich bardzo blisko. Polak znów był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. W ostatnim sobotnim spotkaniu Bundesligi lider tabeli podejmował drużynę otwierającą strefę spadkową. Niespodzianki nie było. Monachijczycy zdemolowali rywali, pewnie wygrywając 5:0, a Robert Lewandowski powiększył swój strzelecki dorobek w tym sezonie o kolejne dwie bramki.

Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)Czytaj dalej

1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Pokaz siły Bayernu i Lewandowskiego

Bayern Monachium do spotkania z Fortuną Dusseldorf przystępował z dużym komfortem. Po ograniu w tygodniu Borussii Dortmund odskoczył w tabeli odwiecznemu rywalowi na bezpieczną przewagę siedmiu punktów i w ten weekend mógł spokojnie umocnić swą pozycję. Nikt nie zakładał innego scenariusza niż zwycięstwo nad aktualnie 16 drużyną Bundesligi.

I faktycznie, spotkanie było dla Bayernu wręcz “spacerkiem”. Już do przerwy Monachijczycy prowadzili różnicą trzech bramek. Po kwadransie gry samobójcze trafienie zaliczył Mathias Jorgensen. Później trafiali już zawodnicy gospodarzy. Najpierw Benjamin Pavard po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a tuż przed przerwą nie kto inny jak Robert Lewandowski. Polak tym samym zanotował gola numer 28 w aktualnym sezonie. Nie był to jednak koniec popisów naszego rodaka.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymCzytaj dalej

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Niesamowita skuteczność Polaka

W drugiej połowie dominacja Bayernu nie osłabła, czego efektem były kolejne bramki zdobyte w zaledwie siedem minut po wznowieniu gry. Najpierw w 50. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Lewandowski, który wykorzystał ze spokojem podanie Serge’a Gnabry’ego, a już 120 sekund później kolejny cios Fortunie zadał Alphonso Davies. Rewelacyjny młodzieżowiec z Kanady staje się prawdziwą gwiazdą zespołu.

Drużyna z Dusseldorfu próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Manuela Neuera, ale jej piłkarzom brakowało celności, bądź też uderzali piłki tak, że niemiecki bramkarz mógł je odbić. Przez pozostały czas gry swoje okazje miał również Bayern, ale nie udało się powiększyć i tak imponującej zdobyczy bramkowej. Bawarczycy pewnie kroczą po tytuł mistrza kraju, a Robert Lewandowski wciąż nie zatrzymuje się w swoich staraniach o pobicie strzeleckich rekordów. Polak w tym sezonie ma już na koncie 29 goli w rozgrywkach Bundesligi.

6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News