Bayern Monachium - Sevilla
Twitter UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Września 2020

Robert Lewandowski bogatszy o kolejne cenne trofeum. Bayern po dogrywce wygrywa z Sevillą

Bayern Monachium - Sevilla. W Budapeszcie Robert Lewandowski i jego koledzy podjęli próbę zdobycia pierwszego trofeum w nowym sezonie. “Die Roten” zmierzyli się w meczu o Superpuchar Europy z hiszpańską Sevillą.  Mistrzowie Niemiec długo nie potrafili sforsować obrony Hiszpanów, jednak ostatecznie po dogrywce mogli cieszyć się ze zwycięstwa i cennego trofeum.

Bayern Monachium - Sevilla. Za nami pojedynek dwóch najlepszych drużyn ostatniego sezonu w europejskich pucharach. Triumfator Ligi Mistrzów Bayern Monachium zmierzył się ze zwycięzcą Ligi Europy, czyli Sevillą. Stawką był oczywiście Superpuchar Europy.

Legia zgodnie z planem ogrywa Dritę. Pewne zwycięstwo mistrzów Polski. BrawoLegia zgodnie z planem ogrywa Dritę. Pewne zwycięstwo mistrzów Polski. BrawoCzytaj dalej

1. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
  2. Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
  3. Sernik od Justyny Żyły. Pyszne ciasto w unikatowym wykonaniu

Bayern Monachium - Sevilla. Starcie o Superpuchar Europy

Na stadionie imienia Ferenca Puskasa w Budapeszcie doszło do kolejnego meczu z udziałem Bayernu Monachium i Robert Lewandowskiego. Oczy kibiców piłki nożnej na całym świecie są zwrócone na zespół z Niemiec z uwagi na niesamowitę formę, jaką imponuje on w ostatnich miesiącach. W czwartkowy wieczór podopieczni Hansiego Falicka stanęli przed szansą zdobycia kolejnego trofeum.

Przeciwnikiem Bayernu była Sevilla. Hiszpanie kilka tygodni temu kolejny raz udowodnili, że zaliczają się do najsilniejszych drużyn klubowych Starego Kontynentu i wygrali Ligę Europy po meczu z faworyzowanym Interem Mediolan. Czwartkowe spotkanie rozpoczęli również bardzo dobrze, gdyż już w 11. minucie wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Lucas Ocampos.

Od tego momentu nastąpiła ofensywa Bayernu, który jak najszybciej chciał odrobić straty. Doskonałe okazje pod bramką Sevilli marnowali jednak kolejno Thomas Mueller, Benjamin Pavard i Robert Lewandowski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Nadeszła w końcu 34. minuta i Leon Goretzka wykończył piękną akcję całej drużyny, po podaniu Lewandowskiego. Do przerwy 1:1.

Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemKiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemCzytaj dalej

Bayern wygrywa po męczarniach

Drugą połowę od mocnego uderzenia ponownie zaczęła Sevilla. Luuk De Jong zdołał oddać strzał po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, jednak Manuel Neuer pokazał klasę i sparował piłkę poza linię końcową. Wreszcie nadeszła 50. minuta spotkania. Kolejna piękna akcja mistrzów Niemiec zakończyła się golem Roberta Lewandowskiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Polaka i nie uznał bramki. W 86. minucie nieskuteczność pilkarzy Bayernu mógł skarcić Youssef En Nesyri. Zawodnik Sevilli wyszedł po pięknym kontrataku na sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem, jednak golkiper Bawarczyków odbił piłkę na rzut rożny.

Ostatecznie pilkarze żadnej ze stron nie zdołali zdobyć już gola, który dałby im zwycięstwo i konieczne było zarzadzenie dogrywki. Tuz po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry doskonałą okazję do zdobycia gola miała Sevilla. Youssef En Nesyri kolejny raz został jednak ztrzymany przez Manuela Neuera, który odbił płaski strzał na słupek. W 103. minucie spotkania Bayern Monachium wreszcie dopiłą swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę uderzył David Alaba, a bramkarz odbił ją niefortunie przed siebie wprost na głowę Javiego Martineza. Hiszpan bez problemu umieścił futbolówkę w bramce.

Ostatni kwadrans dogrywki nie przyniósł już zmiany rezultatu i mimo że Bayern długo męczył się z grającą bardzo dobrze w obronie drużyną Sevilli, to ostatecznie już na starcie sezonu może cieszyć się z kolejnego cennego trofeum w gablocie. Bayern Monachium - 2, Sevilla -1.

4. Marta Linkiewicz zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków w sieci. Wszystko na widoku (FOTO)
  5. Anna Lewandowska prosi wszystkich Polaków o pilną pomoc. Czasu jest coraz mniej, potrzebne są pieniądze