Tour de Pologne
facebook.com/tourdepologne/
Autor Aleksy Kiełbasa - 30 Czerwca 2020

Istotne ustalenia co do Tour de Pologne. Wszystko w ramach bezpieczeństwa

Wiemy już jakie warunki bezpieczeństwa będą obowiązywały na zbliżającym się Tour de Pologne. Szczegóły zdradził dyrektor TdP Czesław Lang. Impreza rozpocznie się 5 sierpnia i będzie jechała m.in. przez Śląsk. Będzie to pierwszy wieloetapowy wyścig cyklu World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Tour de Pologe wystartuje 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Niektórzy uważają, że stanowi to pewne niebezpieczeństwo w związku z wysokim wskaźnikiem zakażeń koronawirusem w tamtym regionie. Mimo to nie zmieniono planów i impreza rozpocznie się tam gdzie planowano. Oczywiście w związku z panującą pandemią podjęto kroki, które mają zapewnić bezpieczny udział w wyścigu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Skrócenie TdP do pięciu etapów

Jedną z ważniejszych decyzji, co do kształtu tegorocznej edycji Tour de Pologne, była redukcja liczby etapów, jakie kolarze będą mieli do pokonania. W pierwotnych planach zakładano 7 etapów, jak to zazwyczaj bywało. Wiadomo jednak, że w tym roku będzie to 5 odcinków.

- Takie miasta jak Warszawa czy Kocierz przesuniemy na następne lata, ale żeby nie zmniejszać skali trudności, liczba kilometrów prawie się nie zmienia. Na ostatnich trzech etapach dołożyliśmy dystansu, tak że będą to odcinki dochodzące do 200 kilometrów, co zachęca do przyjazdu do nas kolarzy, którzy potem wyruszą na Giro d’Italia czy Tour de France. Jeśli chodzi więc o skalę trudności, wyścig będzie nawet bardziej wymagający, a przez to ciekawszy – komentuje decyzję Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Tajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliTajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliCzytaj dalej

Bezpieczeństwo najważniejsze

Czesław Lang wyjaśnił także, jakie zasady będą panowały w trakcie wyścigu. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności na startach i metach poszczególnych etapów. Nie będzie również miasteczek kibiców, ani elementów show, które zawsze towarzyszą zmaganiom.

- Wyścig będzie można oglądać, ale będziemy apelowali do kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy, aby zachowywali odległości i inne obostrzenia. Będziemy skoncentrowani tylko na walce sportowej – podkreśla legendarny kolarz.

Jeżeli chodzi o poszczególne ekipy, będą one oddzielone od reszty uczestników wyścigu. Każdy z teamów zamieszka w osobnym hotelu, a każdy z nich będzie miał osobną salę do spożywania posiłków.

Tegoroczny Tour de Pologne potrwa od 5 do 9 sierpnia. Kolarze wyruszą ze Stadionu Śląskiego, a niektóre z odcinków wyścigu będą dochodziły do 200 km.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News