Białoruś
YouTube Ministerstwo Sportu
Autor - 1 Września 2020

Piękny gest gwiazd polskiego sportu. Wspólnie wspierają walczących o wolność (WIDEO)

Białoruś zmaga się z ogromnymi problemami wewnętrznymi. Po sfałszowanych wyborach prezydenckich obywatele tego kraju wyszli na ulice, aby protestować przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki. Obecny prezydent Białorusi nie zamierza jednak rezygnować i brutalnie tłumi manifestacje.

Białoruś jest w tej chwili areną walki między obywatelami tego kraju, a reżimem Aleksandra Łukaszenki. Zwykli ludzie wyszli na ulicę aby protestować przeciwko sfałszowanym wyborom i co niejednokrotnie kończy się pobiciami i aresztowaniami ze strony milicji. Wielu ludzi z całego świata wspiera naród białoruski w walce o swój kraj i teraz do tych osób dołączyły największe osobistości polskiego sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
Absurdalna krytyka pod adresem Roberta Lewandowskiego. Były selekcjoner kadry wbija mu nóż w plecyAbsurdalna krytyka pod adresem Roberta Lewandowskiego. Były selekcjoner kadry wbija mu nóż w plecyCzytaj dalej

Białoruś i jej obywatele mogą liczyć na wsparcie polskich sportowców

Dzisiaj informowaliśmy o tym, że ofiarami akcji milicyjnej na Białorusi zostało dwóch zawodników jednego z tamtejszych zespołów. Piłkarze nawet nie brali udziału w manifestacjach, a jedynie szli na trening, mimo to zostali brutalnie pobici. Sytuacja w kraju za naszą wschodnią granicą staje się coraz bardziej napięta.

Obywatele Białorusi licznie wychodzą na ulice aby walczyć o uwolnienie swojego kraju spod reżimu Aleksandra Łukaszenki. Mogą oni liczyć na wsparcie wielu osób z całego świata, a do tego grona postanowili dołączyć również polscy sportowcy, którzy nagrali specjalny materiał wideo.

Żona Radosława Majdana pokazała zmysłowe zdjęcie w wannie. Fotografia rozpala zmysły (FOTO)Żona Radosława Majdana pokazała zmysłowe zdjęcie w wannie. Fotografia rozpala zmysły (FOTO)Czytaj dalej

Polscy mistrzowie wspierają Białoruś

Na kanale Ministerstwa Sportu pojawiło się nagranie, na którym wielu znanych polskich sportowców udziela wsparcia dla walczących z reżimem Białorusinów. Nagranie jest odpowiedzią na list otwrty wystosowany przez kilkuset białoruskich sportowców, którzy potępiają działania Aleksandra Łukaszenkę i działania jego aparatu państwowego.

W nagraniu wystąpili m.in. Agnieszka Radwańska, Kamil Glik, Artur Boruc, Maja Włoszczowska, Otylia Jędrzejczak, Piotr Małachowski i wielu wielu innych. Patronat nad inicjatywą objęło polskie Ministerstwo Sportu.

Polscy mistrzowie solidarni z Białorusinami

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł
  2. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News