Biedronka Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka
media.biedronka.pl/
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Września 2020

W sobotę poznamy nowego mistrza Polski w piłce nożnej. Finał imprezy wspieranej przez Biedronkę

Sieć sklepów Biedronka bardzo aktywnie angażuje się w polski sport. Firma od 11 lat wspiera organizację mistrzostwa Polski dla młodych piłkarzy z domów dziecka. Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrany finał tegorocznej edycji turnieju. Do Warszawy zawita blisko 300 adeptów piłki nożnej z najróżniejszych zakątków kraju.

Tegoroczne finały Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka pod patronatem firmy Biedronka, zostaną rozegrane wyjątkowo po zakończeniu wakacji. Rzecz jasna wynika to z dotychczasowego ryzyka związanego z pandemią koronawirusa oraz wcześniejszych restrykcji. Jednak organizator turnieju, a mianowicie Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” jak i główny sponsor, czyli właśnie Biedronka, dopełniły wszelkich starań, aby doprowadzić zawody do skutku. Oczywiście w trakcie rywalizacji będzie obowiązywał odpowiedni reżim sanitarny, którego wszyscy będą musieli przestrzegać.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Czytaj dalej

Biedronka nie wyobrażała sobie odpuszczenia mistrzostw

Jak podkreślił Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka, organizacja tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka ma dla firmy duże znaczenie.

- Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu wielu osób i podmiotów Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka mogą się odbyć w tym niezwykłym roku, w którym nie udało się rozegrać ani piłkarskiego EURO, ani Igrzysk Olimpijskich. Dla Biedronki wspieranie młodych ludzi, których start w dorosłość jest trudniejszy niż ich rówieśników, to jeden z filarów działalności na polu społecznym już od ponad dziesięciu lat. W tym szczególnym roku, który wiele rzeczy postawił na głowie, było dla nas szczególnie ważne, żeby ci młodzi piłkarze mogli mieć swoje sportowe święto - dodawał.

Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. "Staram się być dobrej myśli, chociaż nie jest łatwo"Czytaj dalej

„Zabrać im Mistrzostwa, to jakby zabrać Gwiazdkę”

Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, czyli organizatora turnieju, mówi wprost, że dla dzieci z domów dziecka te zawody są niczym bożonarodzeniowa gwiazdka.

- Dzieci nie wyobrażają sobie, że zabraknie imprezy, która już od 10 lat daje im dosłownie napęd do życia. Młodzi piłkarze przygotowują się do zawodów przez cały rok i żyją turniejem jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu Mistrzostw. Piłka jest ich wielką pasją i często jedynym sportem możliwym do uprawiania w realiach domów dziecka. Zabrać im Mistrzostwa to jakby zabrać Gwiazdkę – podkreśla Sylwester Trześniewski.

W XI Mistrzostwach Polski udział wezmą dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia. W zeszłym roku tytuł obroniła drużyna Sternika Szczecin. W nadchodzących finałach, których głównym sponsorem jak zawsze będzie Biedronka, zmierzą się zespoły z domów dziecka z wielkich miast i małych miasteczek, m.in., Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza.

Źródło: biedronka.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość od ING. Bank wprowadza kluczową zmianę, skorzystać będzie mogło więcej osób
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Arkadiusz Milik pod ścianą. Mieli być giganci, a będzie średniak?
  4. Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji
  5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News