Bieganie
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Kwietnia 2020

Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy

Bieganie jest pasją wielu Polaków i doskonałym sposobem na zachowanie kondycji. Niestety, w okresie epidemii również ta aktywność musi zostać znacznie ograniczona. Istnieją jednak sposoby, aby "obejść" wprowadzone przepisy i nadal uprawiać ulubiony sport.

Wprowadzone 31 marca Rozporządzenie Rady Ministrów nałożyło na Polaków znaczne ograniczenia w poruszaniu się, a także uprawianiu sportu. Już wcześniej zamknięto siłownie, a obecnie nawet za zwykły spacer można zostać ukaranym sporym mandatem.

Polski szpital potrzebował pomocy w walce z epidemią. Kamil Grosicki nie wahał się ani chwiliPolski szpital potrzebował pomocy w walce z epidemią. Kamil Grosicki nie wahał się ani chwiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Transmituje wejście do kościoła i dzwoni na policję gdy wiernych jest zbyt dużo

Bieganie stało się nielegalne? Nie do końca

Według wprowadzonych na czas zagrożenia epidemiologicznego zasad, za zwykły spacer można otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Eksperci prawni są jednak podzieleni. Niektórzy twierdzą bowiem, że rozporządzenie nie ma umocowania w dotychczasowych przepisach i wspomniane kary są bezpodstawne. Niezależnie od wątpliwości i tego, kto w tym sporze ma racje, istnieją uniwersalne sposoby, by uniknąć napomnienia i przykrych konsekwencji aktywności fizycznej.

Pierwszym z nich jest bieganie na terenie prywatnym. Jeśli ktoś dysponuje przydomowym ogródkiem, polem czy fragmentem lasu, z powodzeniem może przemienić je w tor biegowy. Tak zrobili m.in. śmiałkowie, którzy we własnym ogródku przebiegli maraton! Dla chcącego nie ma zatem nic trudnego.

Koronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieKoronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieCzytaj dalej

Bieganie w domu jest możliwe

Kolejną opcją jest zakup specjalistycznego sprzętu, który można ustawić w domowym zaciszu i kontynuować trening bez naruszania zasad kwarantanny. To bardzo popularna metoda, a elektroniczne bieżnie cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród zawodowców, jak i sportowców amatorów.

Przypominamy jednak i uczulamy, że obecnie zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich stało się ważniejsze od treningów. Mamy nadzieję, że niebawem sytuacja się unormuje i biegacze z powrotem będą mogli ruszyć w teren!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj w Europie wprowadza ostre zakazy na Wielkanoc. Wchodzą w życie już w środę
  2. Bezdomny z objawami koronawirusa leżał na przystanku. Miał 40 stopni gorączki
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Komunikacja miejska może w końcu stanąć. Rząd zapomniał zmienić prawo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News