Bieganie
Pexels
Autor Bartosz Goluch - 20 Kwietnia 2020

Pilny komunikat dla biegaczy. Zmieniły się rządowe obostrzenia dotyczące epidemii

Bieganie po ulicach polskich miast do poniedziałku było surowo zabronione. Teraz rząd zmienił przepisy, dotyczące uprawiania sportu na powietrzu. Czy zatem bez przeszkód możemy biegać gdzie i w jaki sposób chcemy? Wszystko wyjaśniamy w poniższym tekście.

Za bieganie w parkach bądź po ulicach polskich miast do dzisiaj groziły surowe kary - w skrajnych przypadkach nawet kilkutysięczne mandaty. Wysokość sankcji zależała w dużej mierze od interpretacji przepisów przez policję. Dziś wszystko jest już jasne - biegacze mogą wrócić na swoje ulubione trasy, ale wyłącznie przy spełnieniu kilku warunków.

Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura

Bieganie znów legalne

"Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!" - czytamy w rządowym rozporządzeniu, które weszło w życie 20 kwietnia.

Jednocześnie rząd podkreśla, że nadal należy przebywać w izolacji, gdy tylko jest to możliwe. Co zatem mamy rozumieć przez powyższe rozporządzenie? Czy za bieganie nadal mogą czekać nas przykre konsekwencje?

Ważna decyzja ws. powrotu Ekstraklasy. Padła data, na którą kluby czekały od dawnaWażna decyzja ws. powrotu Ekstraklasy. Padła data, na którą kluby czekały od dawnaCzytaj dalej

Biegaj z głową

Przede wszyskkim, zgodnie z zaleceniami, podczas joggingu musimy zasłonić usta i nos. Należy również przestrzegać zasady zachowania co najmniej 2-metrowego dystansu pomiędzy innymi biegaczami czy mijanymi osobami. Nie musimy jednak już poruszać się po terenie prywatnym. Biegać można zarówno po ulicach w mieście, jak i w parkach czy w lasach.

Nadal nie można jednak biegać w grupach. Wspólny wypad z przyjaciółmi czy zawodnikami z klubu odpada. Co innego bieganie z małżonkiem bądź współlokatorem. Rząd "poluzował" również przepisy ws. zakrywania twarzy na terenach rzadko uczęszczanych przez ludzi. Tam możemy zdjąć narzędzia ochronne i zaczerpnąć świeżego powietrza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia w historii państwa. Zginęło co najmniej 16 osób za granicą
  2. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News