Boks, Adam Kownacki
East News
Autor - 3 Marca 2020

Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki

Boks Adama Kownackiego podoba się zarówno kibicom w Polsce, jak i za Oceanem. Polski pięściarz już w najbliższa sobotę zmierzy się z Robertem Heleniusem. Jeśli wygra z rosłym Finem, Kownacki może otrzymać propozycję życia.

Adam Kownacki ma za sobą świetną serię. Po spektakularnym zwycięstwie z Geraldem Washingtonem Polak stoczył prawdziwą ringową wojnę z Chrisem Arreolą. Obaj pięściarze pobili rekord liczby trafionych ciosów w wadze ciężkiej, a pojedynek przyciągnął uwagę największych amerykańskich mediów. Jeśli Kownacki utrzyma dobrą dyspozycję i pokona Heleniusa, może stanąć przed dużą szansą i zainkasować rekordową wypłatę.

Boks wagi superciężkiej. Kownacki vs. Andy Ruiz?

Jak podaje dziennikarz "The Athletic" Mike Coppinger, kolejnym przeciwnikiem Kownackiego może być Andy Ruiz Jr, który najpierw niespodziewanie pokonał mistrza świata federacji IBF, WBA i WBO, a w rewanżu został przez niego znokautowany. Nasz zawodnik miałby zmierzyć się z Meksykaninem w sierpniu tego roku.

Walka obu pięściarzy byłaby prawdziwą gratką dla fanów boksu. Zarówno Kownacki, jak i Ruiz nie kalkulują, prą na rywala i wyprwoadzają wielką, jak na kategorię ciężką, liczbę ciosów. Byłby to również pojedynek bokserskich "grubasków" - Kownacki ostatnio wniósł na wagę prawie 121 kg, natomiast Ruiz aż 128 kg.

Kownacki mierzy w mistrzowski pas

Starcie z byłym mistrzem świata byłoby doskonałą okazją do potwierdzenia klasy sportowej i skasowania sporej wypłaty dla Kownackiego. Ruiz mógłby okazać się również nadspodziewanie łatwym rywalem, gdyż po zdobyciu tytułów mistrza trzech federacji ewidentnie "odleciał" i zamiast na treningach skupił się na wystawnym życiu i imprezach.

Walka z Ruizem byłaby dla naszego zawodnika raczej środkiem niż celem. Kownacki od lat celuje w tytuł mistrza świata. Kwestia pojedynku o pas skomplikowała się jednak po porażce Deontaya Wildera z Tysonem Furym. Obaj panowie mają w kontrakcie zapisaną klauzulę dotyczącą rewanżu, dlatego Kownacki musi jeszcze poczekać na swoją szansę.

Fot. Rex Features/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
  2. Samochód wpadł do Wisły, utonął. Pogotowie podjęło reanimację kierowcy, 35-latka nie żyje
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Turyści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News