Deontay Wilder
Instagram/Deontay Wilder
Autor - 4 Lutego 2020

Boks. Wstrząsające wyznanie mistrza świata. "Chciałem popełnić samobójstwo"

Boks jest dla tego pięściarza bardzo ważny, jednak miał chwilę zwątpienia. Mistrz świata wyznał, że w pewnym momencie chciał nawet popełnić samobójstwo. To poruszająca historia.

Boks to dla wielu pięściarzy całe życie. Niektórzy nie potrafią sobie poradzić bez tego sportu, który jest dla nich jak tlen. Mistrz świata miał jednak chwile zwątpienia. Nie tylko odnośnie do tego, czy nie porzucić tej dyscypliny, ale czy też nie popełnić samobójstwa.

Polacy dali show na otwarcie polskiego meczu w Serie A. Dobre występy reprezentantów PolskiPolacy dali show na otwarcie polskiego meczu w Serie A. Dobre występy reprezentantów PolskiCzytaj dalej

Boks to sport, w którym się spełnia

Deontay Wilder - bo o nim mowa - udzielił bardzo szczerego wywiady dla BT Sport. Odniósł się w nim do najtrudniejszych wydarzeń, z którymi musiał się zmierzyć w swoim życiu. Jak twierdzi, najboleśniejszy moment w jego życiu dotyczył narodzin jego córki, u której stwierdzono rozszczep kręgosłupa. Pięściarz miał wówczas 19 lat.

- W 2006 roku było mi bardzo ciężko, kiedy straciłem rodzinę. Doszedłem do takiego momentu, że miałem już pistolet na kolanach i byłem gotowy popełnić samobójstwo. Takie myśli przychodzą ci do głowy, wszyscy jesteśmy ludźmi. Te myśli ma każdy, kto przechodzi przez depresję lub inne trudne chwile w swoim życiu. Uważasz, że jedynym sposobem na zakończenie tego wszystkiego jest odebranie sobie życia. Nie myślisz o tym, jak wpłynie to na twoich ukochanych - stwierdził 34-latek.

Boks był dla niego szansą na lepsze życie

Wilder zdołał jednak przezwyciężyć ten trudny okres w swoim życiu, dzięki czemu stał się lepszym człowiekiem, a także bokserem.

- Chcę edukować, motywować i pokazywać innym, że wszyscy jesteśmy ludźmi i przechodzimy przez różne momenty. Bardzo ciężko jest być 19-latkiem, kiedy rodzi się twoje pierwsze dziecko, które jest niepełnosprawne - twierdzi Wilder.

Amerykański pięściarz to aktualny mistrz świata organizacji WBC. Stoczył 42 walki, z których wygrał aż 41, z czego 40 przez nokaut. Nie odniósł ani jednej porażki, tylko raz zremisował. Boks to dyscyplina, w której jest na ten moment jedną z najważniejszych postaci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News