Michał Cieślak
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 12 Lutego 2020

Wielkie wyróżnienie dla polskiego pięściarza. Eksperci widzą w nim ogromny potencjał

Boks w Polsce wciąż czeka na mistrza świata. Amerykańska federacja WBC ustawiła w szeregu wschodzących gwiazd boksu naszego reprezentanta, nominując go do tytułu "największego prospektu".

Polski boks potrzebuje "lokomotywy", która pociągnęłaby dyscyplinę i zainteresowała nią rzesze kibiców, tak jak w czasach Andrzeja Gołoty i Dariusza Michalczewskiego. Nasi pięściarze wciąż czekają na szansę walki o mistrzostwo świata. Jeden z nich został wyróżniony przez prestiżową federację WBO.

Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Czytaj dalej

Polski boks będzie miał nowego bohatera?

Mimo porażki w ostatniej walce, eksperci zza oceanu dostrzegają duży potencjał w Michale Cieślaku. Polski fighter na punkty uległ Ilundze Makabu, jednak zaprezentował się z dobrej strony. Należy pamiętać, że jego wyprawie do Kongo towarzyszyły ogromne trudności, a nawet niebezpieczeństwo napasci ze strony mieszkańców stolicy kraju, Kinkszasy. Przypomnijmy, promotorzy Cieślaka zostali obrabowani i zostali zmuszeni do ucieczki na motorach, aby ocalić wypłatę, którą za walkę otrzymał polski pięściarz. Więcej o pobycie naszej ekipy w Kongo piszemy tutaj.

Federacja WBC umieściła Cieślaka w gronie pretendentów do tytułu "prospektu roku". Pozostali nominowani to Filip Hrgović, Efe Ajagba, Josh Kelly, Vergil Ortiz i Szawkat Rachimow. O tym, który z nich sięgnie po tę nagrodę zadecyduje głosowanie internautów. Polskiego zawodnika można wesprzeć pod tym adresem

Polscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaPolscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaCzytaj dalej

Michał Cieślak ma za sobą dobry rok

A w minionych dwunastu miesiącach pięściarz z Radomia odniósł dwa ważne zwycięstwa. Najpierw na gali w Legionowie pokonał Youriego Kalengę, a trzy miesiące później w Pruszkowie, też przed czasem, rozprawił się z Olanrewaju Durodolą. Eksperci spekulują, że mógł wygrać także z Makabu, jednak atmosfera wokół walki oraz błędy taktyczne Polaka złożyły się na jego porażkę.

Przegrana w Kongo nie obniżyła notowań Polaka. Nasz reprezentant awansował na pierwsze miejsce w rankingu WBC w limicie 90,7 kilograma. To oznacza, że polski bokser będzie mógł liczyć w najbliższych miesiącach na kolejną szansę walki o tytuł mistrzowski. Obecnie Michał Cieślak legitymuje się bilansem 19-1. Spośród wygranych walk 13 zakończył przed czasem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubu
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Arkadiusz Milik ukarany przez władze. Śmieszna decyzja włodarzy ligi wzbudziła wielkie kontrowersje
  4. Wielokrotny reprezentant Polski ostro komentuje piłkarza Legii. "Nie jest kandydatem na gwiazdę"
  5. Legia Warszawa poniesie karę za obrzydliwe zachowanie kibiców. Wymowne słowa rzecznika PZPN
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News