Boks, Mateusz Masternak
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 16 Marca 2020

Fantastyczna wygrana polskiego boksera. Jest o krok od wyjazdu na igrzyska olimpijskie

Boks nad Wisłą czeka na medal od Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, kiedy po brąz sięgnął Wojciech Bartnik. Nasz zawodnik, który porzucił karierę zawodową na rzecz boksu olimpijskiego pnie się po kolejnych szczeblach, by zyskać prawo występu w Tokio. Dzięki niedawnemu zwycięstwu znacznie przybliżył się do tego celu.

Mateusz Masternak pokonał David Michalka ze Słowacji i pozostaje w grze o olimpijską kwalifikację. Zawodowy mistrz Europy potrzebuje dwóch wygranych pojedynków, by zakwalifikować się do turnieju w wadze ciężkiej.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Boks olimpijski nadzieją Masternaka

Nasz zawodnik nie ugiął się pod presją Michalka, który ruszył na niego od początku walki. Słowak ostro ruszył na Polaka, lecz szybko został skontrowany lewym podbródkiem. To nie powstrzymało jego ataków, jednak Masternak zbierał wszystkie ciosy na blok, starając się złapać rywala na mocną kontrę. I na początku trzeciej minuty udało mu się trafić rywala bezpośrednim prawym krzyżowym bitym w tempo. Co prawda Michalek przyjął ten cios, nie tracąc równowagi, ale z jego łuku brwiowego polała się krew. Sędzia poprosił lekarkę zawodów, która po obejrzeniu rany poddała Słowaka.

Zwycięstwo nad Michalkiem to dopiero początek drogi "Mastera" po występ na igrzyskach. W kolejnej walce jego rywalem będzie brązowy medalista mistrzostw świata Bułgar Radosław Pantalejew. Jeśli Masternak pokona wymagającego rywala, pozostanie mu już tylko jeden pojedynek na szlaku po kwlaifikację olimpijską.

Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemiąZnienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemiąCzytaj dalej

"Master" zawiesił zawodową karierę

Polak ma na swoim koncie ponad 40 walk na zawodowych ringach (bilans 41-5). Masternak sięgnął m.in. po mistrzostwo Europy federacji EBU. W walce o pas jednogłośnie pokonał na punkty Fina Juho Haapoję. "Master" ma na swoim koncie również młodzieżowe mistrzostwo świata federacji WBC. Tam okazał się lepszy od Alexa Mogylewskiego.

Pięściarz z Iwanisk w ostatnich latach ze zmiennym szczęściem radził sobie na zawodowych ringach. Jego ostatnia walka to porażka z Yunielem Dorticosem w październiku 2018 roku. Wszyscy sędziowie punktowi wskazali, że to Kubańczyk był lepszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News