boks
youtube.com/ ElTerribleProduction
Autor Mateusz Wysokiński - 17 Marca 2020

Legendarny mistrz boksu na łożu śmierci. Lekarze nie dają mu żadnych szans

Boks może stracić jedną z największych legend. Pięściarz, który wsławił się odebraniem tytułu mistrza świata Muhammedowi Aliemu walczy o życie, chociaż został już przekreślony przez lekarzy, którzy dają mu zaledwie dwa tygodnie życia. Stan sportowca jest poważny i wiele wskazuje na to, że już w 2020 roku świat straci kolejną legendę sportu.

Boks ma w swoim panteonie wiele legend dyscypliny, które dzięki swojej postawie na zawsze zapisały się w historii sportu. Jeden z legendarnych pięściarzy, który ma w swoim bogatym CV pokonanie samego Muhammada Aliego walczy o życie. Stan mężczyzny jest z dnia na dzień coraz gorszy, a lekarze dają mu zaledwie dwa tygodnie życia.

Były bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichByły bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichCzytaj dalej

Boks. Legenda sportu cierpi na chorobę

Sportowcem, który ma wielkie problemy ze zdrowiem, jest Leon Spinks. Sportowiec, który zszokował świat w 1978 roku, wygrywając z Alim i ma na swoim koncie mistrzostwo olimpijskie z Montrealu z 1976 znajduje się w szpitalu w stanie agonalnym i cierpi na całą gamę schorzeń. Bokser po raz pierwszy znalazł się w szpitalu w sierpniu, kiedy to trafił na chemioterapię. Od tego czasu jego stan się regularnie pogarszał. Pięściarz nabawił się zapalenia płuc, zakażenia gronkowcem, posocznicy, zapalenia okrężnicy i wczesnych objawów niewydolności nerek.

. - On jest mistrzem i będzie walczył dalej - powiedziała amerykańskim mediom jego żona Brenda.

Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannieNiepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannieCzytaj dalej

Lekarze dają Spinksowi zaledwie dwa tygodnie życia

Z racji tego, że mistrz olimpijski jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie, a pokarmy przyjmuje wyłącznie przed rurkę, to lekarze nie mają dobrych rokowań względem zdrowia legendy sportu. Mówi się o tym, że już niebawem powinniśmy dostać smutną informację o śmierci pięściarza.

- Nie zamierzamy się poddawać. Nie rzucamy ręcznika - powiedziała jego żona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobitny apel WHO do wszystkich państw. Zaniedbujemy jedną, arcyważną rzecz
  2. Zderzenie dwóch rowerzystów. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  4. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  5. Żona byłego piłkarza Ekstraklasy robi furorę w sieci. Jej wysportowane ciało rozpala internautów (ZDJĘCIA)
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News