Boks
youtube.com/ BT Sport Boxing
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Lutego 2020

Ten cios zakończył marzenia Wildera. Uderzenie, które przejdzie do historii sportu (WIDEO)

Boks tej nocy wzbudził wielkie emocje wśród kibiców sportu na całym świecie. Walka między Tysonem Furym a Deontayem Wilderem o pas mistrza świata WBC była oglądana przez miliony widzów. Wilder, który do tej pory pozostawał niepokonany, odniósł zaskakującą porażkę. Według ekspertów, pojedynek między dwoma utytułowanymi pięściarzami został rozstrzygnięty przez genialne uderzenie Fury'ego, które zachwiało współczesną ikoną boksu.

Boks jest dyscypliną sportu, która cieszy się zawsze wielką popularnością. Wczorajsze starcie między Deontayem Wilderem a Tysonem Furym było reklamowane jako jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych roku. Kibice mogli być świadkami pojedynku, który na zawsze przejdzie do historii sportów walki. Fury walczył jak natchniony, a jego akcja z końcówki trzeciej rundy przejdzie do najprawdziwszej klasyki. Zdaniem ekspertów, to właśnie to uderzenie zagwarantowało sukces bokserowi.

Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)Czytaj dalej

Boks. Tyson Fury zwyciężył z Dontayem Wilderem

Mimo że Wilder pozostawał niepokonany od dawna, to sensacyjnym zwycięzcą walki o pas mistrza świata WBC okazał się Tyson Fury. Anglik pokazał wielką dyspozycję i popisał się uderzeniami, które znokautowałyby niejednego mistrza wagi ciężkiej. Mimo to Wilder stawiał się naporowi Anglika i trwało to aż do trzeciej rundy. Wtedy to Fury wykonał atak, który bardzo odbił się na postawie Amerykanina.

Anglik z bardzo dużej siły uderzył Wildera prawym sierpem w okolice ucha. Amerykanin został zszokowany mocą uderzenia i aż upadł na deski. Według kibiców, jak i ekspertów w sprawie sportów walki na całym świecie, to właśnie ta akcja była kluczem do sensacyjnego tryumfu Brytyjczyka.

Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniMaciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumniCzytaj dalej

Wilder zapowiada powrót

Mimo że Wilder został bardzo mocno poturbowany przez brytyjskiego mistrza, to zapowiada, że wróci silniejszy. Sam nie chciał co prawda kończyć walki, ale stan jego zdrowia był bardzo zły.

- Dziś lepszy był Fury i to on wygrał, takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym jednak, żeby narożnik dał mi więcej czasu i pozwolił dalej boksować. Jestem wojownikiem i tak też walczę. Nie szukam wymówek, wrócę silniejszy - mówi Wilder.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News