Boks
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Słynny bokser ofiarą epidemii. Legenda walczy o życie pod respiratorem

Boks przeżywa trudny czas, podobnie jak większość dyscyplin z uwagi na pandemię koronawirusa. Wszelkie walki i gale zostały tymczasowo odwołane. Dzisiaj dotarła do nas bardzo niepokojąca wiadomość. Były pretendent do tytułu mistrza świata najważniejszej kategorii wagowej trafił do szpitala z powodu zakażenia COVID-19. Jego stan jest ciężki.

Boks tak jak inne najbardziej popularne dyscypliny sportu z uwagi na panujące zagrożenie epidemiczne musi się zmierzyć z tygodniami bez jakichkolwiek wymagań. Wszystkie planowane w najbliższym czasie gale oraz walki zostały odwołane, bądź przełożone. Sytuację pogorszyły jeszcze spekulacje na temat przemocy domowej, jakiej miał się dopuszczać Floyd Mayweather Jr wobec swojej byłej żony. Josie Harris, która kilka dni temu została znaleziona martwa, opisywała sytuację w swojej nieopublikowanej książce. Teraz dotarły do nas kolejne smutne wieści. Słynny pięściarz z powodu zakażenia koronawirusem trafił do szpitala w stanie ciężkim.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Z ostatniej chwili. PZPN przygotowuje pilną uchwałę. Nadchodzą ogromne zmianyZ ostatniej chwili. PZPN przygotowuje pilną uchwałę. Nadchodzą ogromne zmianyCzytaj dalej


Boks zapamiętał go jako wielkiego wojownika. Teraz musi walczyć o życie

Był pretendentem do mistrzostwa świata federacji WBO w wadze ciężkiej. W 2001 roku stanął do pojedynku z legendarnym Władimirem Kliczką. Walka zakończyła się jego przegraną przez nokaut, ale kibice doskonale go zapamiętali. Derrick Jefferson, o którym mowa, trafił właśnie do szpitala w Detroit, ze stwierdzoną obecnością koronawirusa w organizmie. Do historii boksu przeszedł efektowny nokaut Jeffersona na Maurice Harrisie z 1999 roku. Za tę kombinację ciosów otrzymał specjalne wyróżnienie od prestiżowego magazynu “The Ring”. Teraz były pięściarz toczy najważniejszą walkę w życiu.

Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaKamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaCzytaj dalej

Pięściarz trafił na oddział intensywnej terapii. Walczy o życie

To właśnie wspomniany magazyn “The Ring” przekazał informację o tym, że Derrick Jefferson trafił do szpitala z objawami zakażenia COVID-19. Informację miał potwierdzić syn byłego boksera, Jabari. W szpitalu w Detroit w amerykańskim stanie Michigan, skąd pochodzi Jefferson, podłączono go do respiratora. Stan 53-latka jest poważny.

Jest on jednym z prawie pięćdziesięciu pacjentów hospitalizowanych w Detroit z powodu zakażenia koronawirusem.

Jefferson w swojej karierze stoczył 33 profesjonalne pojedynki. Wygrał 28 z nich. Ostatni raz pojawił się w ringu w 2005 roku, gdy przegrał przez techniczny nokaut z DaVarrylem Williamsonem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News