Boks
YouTube/DAZN Boxing
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Grudnia 2020

Były mistrz świata kończy karierę. Kochały go tysiące, był idolem dla wielu

Boks to jedna z najbardziej efektownych dyscyplin sportu, przez co cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. W nadchodzących latach sympatycy pięściarstwa nie będą mieli już niestety okazji oglądać słynnego zawodnika, który kilkakrotnie stawał do walki o tytuł mistrza świata. Popularny zawodnik nagle podjął decyzję o zakończeniu kariery. Brytyjskie media podają informację, dlaczego bokser zdecydował się na taki krok.

  • Media podają informację o zaskakującej decyzji znanego boksera
  • Jeden z najpopularniejszych brytyjskich pięściarzy zdecydował się nagle zakończyć karierę
  • Zawodnik ma na swoim koncie kilka walk o tytuł mistrza świata
  • Porażka sprzed kilku tygodni sprawiła, ze bokser zaczął zastanawiać się nad sensem dalszych startów w ringu

Boks traci jedną ze swoich gwiazd. Jeden z najpopularniejszych brytyjskich bokserów nagle ogłosił wiadomość o zakończeniu przygody na zawodowych ringach. Bokser osiągnął na arenie mięzynarodowej naprawdę sporo, dlatego jego nagły komunikat zaskoczył sympatyków pięściarstwa.

Boks w Wielkiej Brytanii traci jedną ze swoich najpopularniejszych postaci

Środowisko sportów walki na Wyspach Brytyjskich w ostatnich dniach przeżyło niemałe zaskoczenie. Jeden z najpopularniejszych bokserów ostatnich lat zdecydował się na nagłe zakończenie kariery. Jeszcze kilka tygodni nikt się tego nie spodziewał.

Decyzję o zakończeniu przygody w ringu przekazał brytyjskim mediom Martin Murray. 38-letni pięściarz przez trzynaście lat występował na zawodowych ringach. Debiut zaliczył w 2007 roku i jeszcze na początku grudnia stanął do walki o pas mistrzowski organizacji WBO w wadze super średniej. Tym bardziej wszystkich znawców boksu zaskoczyła jego nagła decyzja.

Martin Murray może pochwalić się udaną karierą. Pochodzący z Wielkiej Brytanii pięściarz to były tymczasowy mistrz świata wagi średniej. Murray aż pięć razy stawał też do pojedynku o tytuł mistrza świata. Niestety 38-latek nie miał szczęścia w decydujących pojedynkach i nigdy nie sięgnął po mistrzowski pas.

Ostatnią walkę Brytyjczyk stoczył na początku grudnia. Wówczas podjął koleją próbę walki o tytuł najlepszego pięściarza świata. Zmierzył się ze swoim rodakiem, Billym Joe Saundersem. Młodszy o siedem lat bokser okazał się lepszy.

Wielki sukces reprezentacji Polski. Polacy w światowej czołówce, lepsza tylko BrazyliaWielki sukces reprezentacji Polski. Polacy w światowej czołówce, lepsza tylko BrazyliaCzytaj dalej

Były pretendent do tytułu mistrza świata postanowił zakończyć karierę

To właśnie po porażce z Saundersem Murray ogłosił decyzję o zakończeniu występów w ringu. Przegrana w walcem której stawką był pas mistrzowski federacji WBO w kategorii super średniej, uświadomiła 38-latkowi, że szczyt jego formy przeminął. Murray zdecydował, że wieku nie będzie już boksował zawodowo.

- To nie było bajkowe zakończenie (porażka z Saundersem - przyp. red.) o jakim marzyłem, ale jestem szczęśliwy i dumny z tego, co osiągnąłem w boksie. Walczyłem z najlepszymi na świecie. Mam nadzieję, że jestem przykładem tego, co można zdobyć w sporcie dzięki ciężkiej pracy i dowodem, że zawsze możesz zmienić swoje życie, jeśli naprawdę chcesz - mówi w oficjalnym oświadczeniu bokser.

Porażka z Saundersem była dopiero szóstą w karierze Brytyjczyka. Murray aż 36 walk wygrywał, a 16 z tych pojedynków kończył przed czasem. Pięciokrotnie stawała do walki o tytuł mistrza świata, lecz za każdym razem musiał uznać wyższość rywali. Raz udało mu się zremisować z Niemcem Felixem Sturmem, a został pokonany m.in. przez Kazacha Giennadija Gołowkina.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News