Borussia Dortmund
Twitter/FC Augsburg
Autor Bartosz Goluch - 26 Września 2020

Polak zatrzymał Borussię Dortmund. Sensacyjna porażka wicemistrzów Niemiec

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe 0:2 z Augsburgiem. Wicemistrzowie Niemiec byli zdecydowanym faworytem w meczu z 15. ekipą ubiegłego sezonu Bundesligi, ale mimo przygniatającej przewagi w posiadaniu piłki i liczbie strzałów zeszli z boiska pokonani. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Rafał Gikiewicz.

Ekipa z Dortmundu od początku spotkania narzuciła wysokie tempo, ale akcjom BVB brakowało ostatniego podania i skuteczności pod bramką rywali. Do pracy stojącego w bramce Rafała Gikiewicza zmuszali groźnymi strzałami Jude Bellingham, Axel Witsel i Thomas Meunier, jednak Polak nie dał się zaskoczyć.

Absolutna kompromitacja Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN chciał zabłysnąć, a wzbudził politowanieAbsolutna kompromitacja Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN chciał zabłysnąć, a wzbudził politowanieCzytaj dalej

1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Pije ją prawie każdy, jednak nikt nie wie, jakie powoduje spustoszenie dla organizmu. Trucizna, czy jeszcze napój?
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"

Borussia Dortmund przegrywa, Gikiewicz jednym z bohaterów

Pod koniec pierwszej połowy gracze z Bawarii zaskoczyli Borussię po raz pierwszy. Piłkę w pole karne Romana Buerkiego doskonale wstrzelił Daniel Caligiuri, a jego podanie świetną główką na bramkę zamienił stoper Augsburga Felix Uduokhai.

Po przerwie Borussia znów podkręciła tempo, ale jej ataki nie przyniosły rezultatu w postaci bramki. Zabójczą skutecznością wykazali się z kolei gospodarze. W 54. minucie Augsburg wyprowadził dynamiczny kontratak. Michael Gregoritsch zagrał precyzyjne prostopadłe podanie do Caligiuriego, który stanął oko w oko z bramkarzem BVB. Niemiec wykorzystał dogodną sytuację, a na tablicy pojawił się wynik 2:0.

Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)Czytaj dalej

Daremny trud Borussii

Goście do ostatnich minut próbowali strzelić choćby gola kontaktowego, ale ich wysiłki spełzły na niczym. Augsburg bronił konsekwentnie i... szczęśliwie. Wspomnianemu szczęściu dopomógł Gikiewicz, który był dziś doskonale dysponowany. W zwycięskiej ekipie cały mecz na ławce rezerwowych spędził Robert Gumny, który niedawno przeszedł do Augsburga z Lecha Poznań.

Dzięki sensacyjnej wygranej z BVB Augsburg przełamał serię siedmiu domowych meczów bez wygranej. Po dwóch kolejkach ma komplet punktów i w tej chwili jest liderem Bundesligi.

6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu