Borussia Dortmund
instagram.com/lukaszpiszczek_lp26
Autor Piotr Mika - 27 Czerwca 2020

Absolutna kompromitacja Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek nie dotrwał na murawie do końca blamażu

Borussia Dortmund w słabym stylu pożegnała się z tegorocznymi rozgrywkami Bundesligi. W ostatniej kolejce zespół Łukasza Piszczka przegrał wysoko z niżej notowanym rywalem, a polski zawodnik został zdjęty przed końcem tego kiepskiego występu.

Borussia Dortmund w ostatniej, 34. kolejce Bundesligi w sezonie 2019/2020 mierzyła się u siebie z 6. w tabeli Hoffenheim. Kibice BVB, którzy mieli nadzieję na ciekawe widowisko i dobrą grę swojej drużyny musieli się bardzo zawieść widząc, jak to rywale strzelają kolejne gole.

1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Czytaj dalej

Borussia Dortmund z wicemistrzostwem Niemiec

Zespół Łukasza Piszczka całkowicie zawiódł w ostatnim meczu w sezonie przegrywając 0:4 z Hoffenheim. Mimo że Borussia nie grała już o nic, bo drugie miejsce w tabeli miała zapewnione, to można było liczyć na lepszy występ podopiecznych Luciena Favre'a. Już w 8. minucie Hoffenheim wyszło na prowadzenie za sprawą Andreja Kramaricia, który później okazał się katem BVB w tym spotkaniu. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 30. minucie, a Borussia Dortmund nie potrafiła odpowiedzieć.

Pomimo zmian w przerwie dokonanych przez trenera Favre'a, piłkarze w czarno-żółtych strojach nie potrafili zmienić wyniku spotkania, a w zasadzie ich gra jeszcze się pogorszyła. W ciągu pięciu minut po wznowieniu gry Kramarić dorzucił dwie kolejne bramki, najpier z akcji w 48. minucie, a dwie minuty później z rzutu karnego - Borussia Dortmund już leżała na łopatkach. Kolejne roszady w składzie BVB nie przyniosły efektów, a w 70. minucie boisko opuścił również były reprezentant Polski, który z pewnością tego meczu nie będzie wspominał najlepiej.

Robert Lewandowski pokazał klasę na pożegnanie z Bundesligą. Mecz rekordów Bayernu Monachium (WIDEO)Robert Lewandowski pokazał klasę na pożegnanie z Bundesligą. Mecz rekordów Bayernu Monachium (WIDEO)Czytaj dalej

Mistrz pokazał jak wygrywać

Zgoła inaczej niż Borussia Dortmund poradził sobie zespół tegorocznego mistrza Niemiec, Bayern Monachium. Bawarczycy z Robertem Lewandowskim w składzie pokonali Wolfsburg 4:0 i zakończą sezon mając na koncie 82 punkty oraz równo 100 zdobytych bramek. Do siatki "Wilków" trafił m.in. także Lewandowski, śrubując swój osobisty rekord goli strzelonych w Bundeslidze - Polak trafił w tym sezonie aż 34 razy.

6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News