MARTIN MEISSNER/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Maja 2020

Borussia Dortmund - Schalke. Pełna dominacja w hicie Bundesligi

Borussia Dortmund - Schalke. Na ponowną inaugurację rozgrywek Bundesligi dostaliśmy prawdziwy hit. Pojedynki zwaśnionych drużyn zawsze gwarantują solidną dawkę emocji. Nie inaczej było tym razem, jednak to BVB pokazała większą jakość i zasłużenie dopisała do swojego dorobku kolejne cenne trzy punkty.

Borussia Dortmund - Schalke. Inauguracja rozgrywek Bundesligi po ponad dwumiesięcznej przerwie rozpoczęła się od pokazu siły drużyny Luciena Favre’a. BVB z Łukaszem Piszczkiem w składzie zdemolowała odwiecznego rywala i wciąż depcze po piętach liderującemu w tabeli Bayenowi Monachium.

Hoffenheim - Hertha Berlin. Napastnicy bohaterami gości, problem Krzysztofa PiątkaHoffenheim - Hertha Berlin. Napastnicy bohaterami gości, problem Krzysztofa PiątkaCzytaj dalej

1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta

Borussia Dortmund - Schalke. Revierderby na start Bundesligi

W sobotę o godzinie 15:30 spełniły się modły wszystkich kibiców i ponownie mogliśmy zasiąść do oglądania rywalizacji w jednej z najlepszych lig świata. Oczy wszystkich skierowane były na Signal Iduna Park w Dortmundzie, gdzie Borussia podejmowała Schalke. “Revierderby” to jedna z najważniejszych rywalizacji w Bundeslidze, więc piłkarze rywalizowali nie tylko o punkty, ale i prestiż.

Wyraźnym faworytem spotkania byli gospodarze i to się potwierdziło. Pierwsze minuty gry były bezbarwne z obu stron, a piłkarze czuli się jakby nieswojo, rywalizując przy pustych trybunach. Szybko jednak odzwyczajenie od rywalizacji zaczęło zanikać, a ataki, zwłaszcza Borussi, zaczęły stawać się coraz groźniejsze. W 25. minucie po rozegraniu rzutu rożnego okazję miał Elring Haaland, ale jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. Minutę później odgryzło się Schalke, ale Roman Burki zatrzymał strzał Daniela Caligiuriego.

W 29. minucie gry szybkie podania wymienione przez piłkarzy Borussi rozerwały defensywę gości, Thorgan Hazard wyłożył dokładnie piłkę Elringowi Haalandowi, który delikatnym technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce. Od tego momentu przewaga gospodarzy tylko rosła, a Schalke popełniało błędy. Najlepszym udokumentowaniem tego jest akcja z 45. minuty spotkania. Raphael Guerreiro wykorzystał błąd golkipera gości, który fatalnie wybijał piłkę i po dokładnym podaniu ze środka pola, silnym strzałem z ostrego kąta podwyższył na 2:0.

Ojciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 latOjciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 latCzytaj dalej

Dominacja Borussi nad odwiecznym rywalem była niesamowita

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła pierwsza część gry. Borussia już po zaledwie trzech minutach od wznowienia meczu zdobyła trzeciego gola. Piękną kontrę autorstwa Haalanda i Juliana Brandta, wykończył Thorgan Hazard. Silny strzał tuż obok bramkarza i mamy 3 do 0. Dominacja Borussii. Piłkarze z Gelsenkirchen sprawiali wrażenie wyłącznie statystów do popisów swoich adwersarzy. A Dortmundczycy nie zamierzali zwalniać tempa.

W 63. minucie ponownie zaangażowany w akcję ofensywną Haaland wymienił krótkie podanie z Raphaelem Guerreiro, który pięknym technicznym strzałem ponownie wpisał się na listę strzelców. W kolejnych minutach Borussia spokojnie kontrolowała przebieg gry. Za niefortunną interwencję i zagranie ręką żółtą kartkę obejrzał sprawujący funkcję kapitana Łukasz Piszczek.

Ostatnie 25 minut to okres dość nudnej gry. Borussia nie musiała już się “spinać”, natomiast Schalke zwyczajnie nie miało pomysłu na grę. Przyjezdni zupełnie oddali inicjatywę drużynie gospodarzy. Niemrawe próby rozerwania defensywy Borussii, skutecznie powstrzymywali jej obrońcy na czele z Piszczkiem. W 79. minucie na boisku pojawił się Jadon Sancho, najgorętsze nazwisko spekulacji transferowych, ale Anglik nie zmienił już wyniku. Borussia Dortmund zdeklasowała derbowego rywala i zasłużenie zdobyła trzy punkty.

6. Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodów
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News