Bundesliga
pixabay.com/Alexas_Fotos
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Wielkie poruszenie w Niemczech. Piłkarze Bundesligi zaczęli pracę w supermarkecie. Wszystko, aby pomóc

Bundesliga jeszcze czegoś takiego nie widziała. Z racji tego, że w Niemczech trwa kryzys spowodowany epidemią koronawirusa, piłkarze jednej z drużyn niemieckiej ligi porzucili boisko i treningi na rzecz pracy w supermarkecie. Ich wsparcie nie przeszło bez echa, a kibice są zachwyceni tak wspaniałą postawą sportowców.

Bundesliga została zawieszona i nikt z kibiców w Niemczech nie wie, kiedy piłkarze wrócą na boisko. Jak na razie wiemy o tym, że część klubów zaczęła treningi online, a sami zawodnicy dostali nakaz przebywania w domu. Z polecenia wyłamało się sześciu piłkarzy jednej z ekip, którzy postanowili pomóc w epidemii. Zawodnicy, którzy na co dzień popisują się dobrą grą i są ulubieńcami kibiców, zatrudnili się w supermarkecie. Wszystko po to, aby pomóc sklepikarzom w tym wyjątkowo niełatwym czasie.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
   2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej

Bundesliga. Piłkarze pomagają w obliczu epidemii

Piłkarzami, którzy zdecydowali się na pomoc pracownikom supermarketu, są zawodnicy Vfl Wolsburg. Piłkarze, którzy występują w klubie, w którym przeszłości występowali m.in. Andrzej Juskowiak, Jacek Krzynówek i Jakub Błaszczykowski przebadali się na obecność koronawirusa i zdecydowali się pomóc osobom, pracującym w jednym z supermarketów w Wolfsburgu. Zawodnicy przez cały dzień rozkładali towary w sklepie i pracowali na magazynie.

- Chcemy w ten sposób pokazać, że również jesteśmy częścią społeczeństwa i chcemy nie tylko pomagać, ale staramy się dawać także przykład - skomentował akcję piłkarz Maximilian Arnold.

Były gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoByły gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoCzytaj dalej

Piłkarze chcą dać przykład

Akcję skomentował inny z zawodników Wolfsburga - Josuha Guilavogui. Francuz uważa, że wraz z kolegami zrobił rzecz, która powinna zachęcić do pomocy innych kibiców w tych wyjątkowo trudnych chwilach.

- To dla nas bardzo ważna akcja, bo chcemy, by inni także zastanowili się nad tym, co mogą zrobić, by codzienność w tym trudnym momencie była lepsza - skomentował piłkarz Wolfsburga.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
    2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
    3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
    4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
    5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
    6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News