Bundesliga
East News/Frank Hoermann
Autor Bartosz Goluch - 4 Maja 2020

Zmowa milczenia w Bundeslidze. Zadziwiająca decyzja ligi ws. epidemii COVID-19

Bundesliga wróciła do treningów i jeszcze w tym miesiącu zamierza wznowić rozgrywki. Na plany ligi nie wpłynęła informacja o trzech zarażonych w jednym z zespołów, czyli FC Koeln. W związku z informacją o zachorowaniach władze ligi wydały jednak kontrowersyjną decyzję.

Przedstawiciele spółki zarządzającej Bundesligą (DFL) skierowali apel do klubów, w którym nawołują do nieinformowania o ewentualnych zarażeniach koronawirusem wśród zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Poszczególne zespoły mają wstrzymać się z publikacją tego rodzaju oświadczeń, czekając aż informację ogłoszą władze ligi.

Mariusz Pudzianowski tłumaczy jak wyleczyć się z COVID-19. Wystarczą 4 krokiMariusz Pudzianowski tłumaczy jak wyleczyć się z COVID-19. Wystarczą 4 krokiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
  2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu

Bundesliga w czasach koronawirusa

"Komunikacja będzie przebiegać w sposób centralny. Nie chcemy, by każdy z klubów wydawał swoje komunikaty" - cytuje pismo, które do klubów Bundesligi miał wysłać dyrektor DFL Ansgar Schwenken. Potwierdza to zarządzenia, które znalazły się w dokumencie, regulującym zasady powrotu ligi. "Żadnych automatycznych oświadczeń do prasy w przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u piłkarza. Na pierwszym miejscu musi stać weryfikacja medyczna i możliwe drogi zakażenia innych osób" - głosi pismo.

Większość klubów nie posłuchała jednak władz ligi i opublikowała własne oświadczenia. Jedynie FC Augsburg, Borussia Moenchengladbach i RB Lipsk nie podały żadnych informacji.

Klub Ekstraklasy ma nowego trenera. Szkoleniowiec niedawno pracował dla BarcelonyKlub Ekstraklasy ma nowego trenera. Szkoleniowiec niedawno pracował dla BarcelonyCzytaj dalej

Narada klubów i władz ligi

Informację o stanie zdrowia na własną rękę podało również FC Koeln. W zespole z Kolonii koronawirusa stwierdzono u trzech osób - dwóch zawodników i fizjoterapeuty. W niedzielę u wszystkich piłkarzy FC Koeln przeprowadzono drugi test na koronawirusa i u wszystkich pozostałych dał on wynik negatywny. Chorzy zostali wyizolowani i przebywają na domowej kwarantannie, ponieważ nie mieli żadnych objawów, sugerujących zakażenie.

Ostateczna decyzja ws. wznowienia rozgrywek zapadnie podczas środowego spotkania kanclerz Angeli Merkel z ministrami sportu poszczególnych landów. Według pierwotnych planów, przerwana w połowie marca Bundesliga miała wrócić do gry 9 maja. Dziś ten termin jest jednak nierealny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News