Robert Lewandowski
instagram.com/rl9
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Lutego 2020

Robert Lewandowski bohaterem. Polak bezlitosny dla Hoffenheim (WIDEO)

Bundesliga jest w tym sezonie zdominowana przez Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik strzelił dzisiaj dwie bramki w meczu z Hoffenheim w ramach Pucharu Niemiec i stał się prawdziwym bohaterem spotkania.

Bundesliga w tym sezonie jest świadkiem wiekopomnych i niesamowitych występów Roberta Lewandowskiego. Piłkarz kontynuuje świetną passę strzelecką, a sam piłkarz reprezentacji Polski pokazuje we wszystkich możliwych rozgrywkach, że jest jednym z najlepszych napastników w Europie. Polak jest niezwykle skuteczny, o czym przekonał się dzisiaj bramkarz Hoffenheim, który dwa razy skapitulował po celnych strzałach Polaka.

Reprezentacja Polski traci kapitana. Mocne słowa szkoleniowca, Reprezentacja Polski traci kapitana. Mocne słowa szkoleniowca, "Jestem rozczarowany"Czytaj dalej

Bundesliga. Robert Lewandowski bezlitosny w Pucharze Niemiec

Dzisiejszy mecz nie rozpoczął się po myśli ekipy Bawarczyków, którzy przegrywali spotkanie już w 8. minucie, kiedy to Boateng skierował piłkę do własnej bramki. Z dobrej strony pokazał się Thomas Muller, który już cztery minuty później strzelił bramkę wyrównującą, a potem wyprowadził na prowadzenie drużynę mistrza Niemiec. Dobrą passę Bawarczyków wykorzystał także Robert Lewandowski, który w 33. minucie wpisał się na listę strzelców i głową pokonał bramkarza ekipy Wieśniaków.

Druga połowa także obfitowała w wielkie emocje, ale pełna inicjatywa przeszła w ręce piłkarzy Bawarczyków, którzy kontrolowali mecz. Robert Lewandowski wykorzystał swoją dobrą formę i strzelił kolejną bramkę w 80. minucie meczu, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu różnego.

Hoffenheim nie odpuszczało

Mimo że ekipa Wieśniaków przegrywała już 1:4, to zejście z boiska reprezentanta Polski i Thomasa Mullera wzbudziło wielkie ambicje rywali Bayernu. Ze świetnej strony pokazał się Munis Dabbur, który pokonał Manuela Neuera dwa razy. Emocji pod koniec spotkania nie brakowało, ale ostatecznie to ekipa Roberta Lewandowskiego przeszła do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

Bayern - Hoffenheim 4:3 - Muller 12', 20', Lewandowski 33', 80' - Boateng (samobójcza) 8', Dabbur 82', 90'