Bundesliga
instagram.com/bundesliga.en
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Kwietnia 2020

Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości

Bundesliga szykuje się do powrotu? Mimo że w Niemczech nie ustał kryzys związany z koronawirusem, to władze ligi już teraz myślą nad powrotem rozgrywek. Niektóre kluby - jak Bayern Monachium wznowiły już nawet treningi, a jeden z naczelnych niemieckich wirusologów nie ma wątpliwości, że piłka nożna w Niemczech wróci już niebawem.

Bundesliga może wrócić najszybciej ze wszystkich piłkarskich lig Europy. Mimo że kraj naszych zachodnich sąsiadów nie uporał się jeszcze z problemami wywołanymi koronawirusem, to wiele wskazuje na to, że sytuacja w maju będzie zupełnie inna. Jeden z naczelnych, niemieckich wirusologów nie ma wątpliwości, że piłka nożna może wrócić już za kilka tygodni na stadiony.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z gwiazd piłki nożnej, przegrał z chorobąSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z gwiazd piłki nożnej, przegrał z chorobąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
   2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Bundesliga dokończy rozgrywki? Coraz więcej klubów chce kontynuacji

Mimo że Niemcy są jednym z tych krajów, gdzie koronawirus odcisnął największe piętno, to nasi zachodni sąsiedzi powoli wracają do codzienności. Dzisiaj specjalne dyspozycje dostali piłkarze Bayernu Monachium, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni zostali zaproszeni na Allianz Arenę w celu odbycia treningów pod okiem Hansiego Flicka.

Władze Bundesligi są przeciwne przerywaniu gry w piłkę nożną i w odróżnieniu od działaczy ligi belgijskiej, nie planują przyznawania tytułu mistrzowskiego już teraz. Niemiecka piłka musi się zmierzyć z poważniejszym problemem - 13 na 36 klubów pierwszej i drugiej Bundesligi może zostać bankrutami, jeśli przerwa potrwa kilka miesięcy dłużej. W związku z tym wiele wskazuje na to, że piłkarzy na ligowych boiskach zobaczymy już w maju.

Marcin Najman znów wyśmiewany. Tym razem przez Zbigniewa BońkaMarcin Najman znów wyśmiewany. Tym razem przez Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Rozgrywki będą kontynuowane w maju? Naczelny niemiecki wirusolog nie ma wątpliwości

O tym, że rozgrywki zostaną wznowione już za kilka tygodni przekonuje wirusolog Alexander Kukele. W rozmowie z niemieckim ZDF-em przyznał, że powrót w maju dla wielu klubów ligi będzie wręcz koniecznością, jeśli będą chciały uniknąć bankructwa. Rozmowę z Niemcem na swoim Twitterze przytoczył dziennikarz Eleven Sports - Maciej Kruk.

- Majowe mecze Bundesligi są bardzo prawdopodobne. Piłkarze nie są w grupie ryzyka. Do końca sezonu trzeba będzie zapewnić 20 tys. testów w celu oceny sytuacji zdrowotnej graczy. Jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione w maju, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 13 na 36 klubów Bundesligi i 2. Bundesligi zbankrutuje. W przypadku meczów bez kibiców biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz, będą się odbywać do końca 2020 roku. - przekonuje Kukele.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
   2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
   3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
   4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
   5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
   6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News