Bundesliga
gumzmedia/nordphoto/Imago Sport and News/East News
Autor Piotr Mika - 5 Listopada 2020

Niecodzienna sytuacja w Bundeslidze. Klub zabronił swoim zawodnikom wyjeżdzać na mecze reprezentacji

Bundesliga to jedna z lig, która najlepiej radzi sobie z pandemią koronawirusa. Poprzedni, przerwany sezon, dokończony został bardzo szybko, a obecny rozgrywany jest bez zaległości, które zaczynają już mieć inne ligi z powodu przekładania spotkań. Teraz jednak jeden z klubów poszedł o krok dalej, jeśli chodzi o pilnowanie swoich zawodników.

Bundesliga z pewnością może być wzorem dla innych lig europejskich, które zmagają się z wieloma problemami związanymi z pandemią koronawirusa. Już wcześniej, w marcu, nasi zachodni sąsiedzi bardzo dobrze radzili sobie z pandemią, wyznaczając kurs dla innych federacji.

Teraz okazało się, że jeden z klubów niemieckiej ligi wykorzystał wprowadzone przepisy, aby zablokować wyjazd swoich zawodników. Wszystko przez możliwość zachorowania i obowiązek przechodzenia kwarantanny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Agnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenieAgnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenieCzytaj dalej

Bundesliga. Werder Brema wstrzymał wyjazd swoich piłkarzy

Już wcześniej niektóre federacje musiały zderzyć się z przepisami, jakie FIFA wprowadziła na czas pandemii. Wśród poszkodowanych reprezentacji znalazła się m.in. polska kadra, gdy kluby z MLS zablokowały przyjazd na zgrupowanie Przemysława Frankowskiego i Adama Buksy.

ich kluby wykorzystały przepis wprowadzony przez światową federację, mówiący o tym, że kluby mogą odmówić zawodnikowi wyjazdu na zgrupowanie kadry, jeśli wiąże się to później z obowiązkową kwarantanną.

Głośno było również o tym, że Krzysztof Piątek po meczu z Holandią na wrześniowym zgrupowaniu nie wrócił od razu do Niemiec i poleciał z kadrą do Bośni. Wtedy jego Hertha Berlin poczuła się oszukana przez PZPN, ponieważ z tego powodu wyjazdu do Bośni ich zawodnik musiał udać się na kwarantannę i nie mógł zagrać w spotkaniu pucharowym.

Tego chce uniknąć Werder Brema, który podjął właśnie decyzję o tym, aby nie puszczać na zgrupowanie aż pięciu swoich zawodników. Wszystko przez zaostrzenie przepisów przez Departament Zdrowia w Bremie.

Tomasz Hajto nagle przerwał milczenie o wypadku na pasach. Po latach wyznał całą prawdę, opadły nam szczękiTomasz Hajto nagle przerwał milczenie o wypadku na pasach. Po latach wyznał całą prawdę, opadły nam szczękiCzytaj dalej

Piłkarze nie mają wyboru

Werder Brema podjął decyzję o zablokowaniu wyjazdu swoich piłkarzy po tym, jak Departament Zdrowia w Bremie uznał, że zawodnicy wracający z krajów podwyższonego ryzyka muszą udać się na pięciodniową kwarantannę.

Zdaniem niemieckiego "Kickera" wśród zawodników, którzy mieli udać się na zgrupowanie swoich reprezentacji, byli: Marco Friedl (Austria), Miloš Veljković (Serbia), Milot Rashica (Kosowo), Yuya Osako (Japonia) i Josh Sargent (Stany Zjednoczone).

Jedynym zawodnikiem, który będzie mógł zagrać w meczu swojej kadry, będzie Jiri Pavlenka. Czech będzie mógł zagrać w reprezentacji, ponieważ jego zespół zmierzy się w Lipsku z reprezentacją Niemiec. Po tym meczu wróci on do Bremy i nie będzie mógł zagrać w spotkaniu z Izraelem, który odbędzie się w Czechach.

- Rozmawialiśmy z naszymi graczami i federacjami. FIFA zwalnia kluby z obowiązku wyrażenia zgody na wyjazd piłkarzy, jeśli wiąże się to z ryzykiem przejścia późniejszej kwarantanny. Wiemy, że zawodnicy chcieliby jechać do swoich zespołów, ale tym razem nie możemy ryzykować, biorąc pod uwagę obecną sytuację – mówi Franka Baumanna, dyrektor sportowy Werderu Brema.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News