Bundesliga
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 7 Kwietnia 2020

Bundesliga znalazła sposób na grę mimo epidemii. Znamy szczegółowy plan

Bundesliga, podobnie jak pozostałe ligi europejskie przerwała swoje rozgrywki w połowie marca. Zawodnicy w Niemczech powoli wracają jednak do treningów i szykują się do wznowienia ligi. Władze Jak informują tamtejsze media, Bundesliga ustaliła szczegółowy plan na rozegranie zaległych meczów.

Rozgrywki w Niemczech szykują się do restartu. Oficjalną datę wznowienia ligi ustalono na początek maja. Pozostałe do rozegrania dziewięć kolejek miałoby w większości odbywać się w weekendy, a sezon zakończyłby się 30 czerwca. Rywalizacja miałaby zostać wznowiona od 26. kolejki, pierwszej odwołanej. W kolejne weekend rozgrywane byłyby następne kolejki (27, 28, 29 i tak dalej). "Bild" pisze, jak będą wyglądały mecze Bundesligi.

Polski szpital potrzebował pomocy w walce z epidemią. Kamil Grosicki nie wahał się ani chwiliPolski szpital potrzebował pomocy w walce z epidemią. Kamil Grosicki nie wahał się ani chwiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Bundesliga zagra mimo epidemii

DFL, czyli niemiecka federacja zamierza rozegrać mecze przy pustych trybunach. Ustalono, że na płycie boiska mogłoby przebywać dokładnie 126 osób, w tym obie drużyny wraz z rezerwowymi, łącznie ośmioro trenerów i lekarzy na zespół oraz 36 pracowników telewizji. Zredukowana ma zostać również liczba chłopców do podawania piłek - z 12 do 4.

Pozostałe 113 osób zasiadłoby na trybunach, w tej grupie znalazłoby się 30 dziennikarzy. Mecze odbywałyby się jednak bez udziału kibiców, nawet tych w strefie VIP. Co za tym idzie, wyłączonoby także obecność pracowników cateringu.

Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazyPodczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazyCzytaj dalej

Ochrona zadba o porządek

Wladze ligi zabezpieczają się także przed zgromadzeniami kibiców przed stadionem. Taka sytuacja miała miejsce m.in. podczas meczu Ligi Mistrzów PSG z Borussią Dortmund na Parc des Princes. Wokół stadionu kluby będą miały obowiązek rozstawić ok. 50 funkcjonariuszy służb porządkowych.

Przypomnijmy, ostatni przed przerwą mecz Bundesligi odbył się 11 marca. Wówczas Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie FC Koeln 2-1 także przy pustych trybunach. Na stadionie Borussia-Park znalazło się wtedy jednak ok. 600 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News