Bundesliga
Facebook Bundesliga Official
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Maja 2020

Bundesliga miała wrócić już za tydzień. Pojawił się ogromny problem, liga stanęła pod znakiem zapytania

Bundesliga ma być pierwszą z czołowych lig piłkarskich, które wznowią rozgrywki po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Pomyślne wyniki badań wśród piłkarzy pozwoliły ustanowić ponowny start sezonu na przyszły weekend. Jak się okazuje plany organizatorów, mogą jednak nie dojść do skutku. W ostatnich godzinach pojawił się poważny problem. 

Bundesliga może ostatecznie nie wznowić gry w najbliższym czasie. Mimo przygotowań, które idą pełną parą, pojawiła się przeszkoda, która może przekreślić powrót piłkarzy na boiska. Władze ligi mają poważny problem na kilka dni przed planowanym wznowieniem rozgrywek.

Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Bundesliga gotowa do wznowienia gry. Pojawiają się problemy

Od wielu tygodni mówiło się, że Bundesliga może być pierwszą ligą w Europie, której skutecznie uda się wznowić grę po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Ostatecznie udało się ustalić powrót zespołów do rywalizacji na 16 maja. Możliwe było to dzięki szeregowi pracy wykonanych przez władze ligi, federację niemiecką i same kluby. Najważniejszym z kroków były badania przeprowadzone wśród piłkarzy i pracowników drużyn.

Wyniki testów wśród 36 ekip występujących w Bundeslidze i na jej zapleczu dały zadowalające wyniki. Teraz dowiedzieliśmy się, że mimo pierwszych, pomyślnych prognoz, możemy jeszcze dłużej poczekać na wznowienie rywalizacji. W ostatnich godzinach ponownie pojawiły się przypadki zachorowań na COVID-19 wśród piłkarzy. Występujące w 2. Bundeslidze Dynamo Drezno przekazało informację, że dwóch z ich piłkarzy zaraziło się koronawirusem w ostatnim czasie. Do infekcji miało dojść już po przeprowadzeniu badań przez ligę.

Wielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersujeWielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersujeCzytaj dalej


Koronawirus ponownie zaatakował piłkarzy. Władze ligi uspokajają

Cała drużyna natychmiast została poddana kwarantannie. Piłkarze nie mogą odbywać treningów, a tym bardziej przystąpić do meczu. Stawia to pod znakiem zapytania planowany za kilka dni start gry.

- W ostatnich tygodniach dołożyliśmy wiele wysiłku zarówno pod kątem przestrzegania zachowań personelu, jak i całej logistyki, by wprowadzić w życie wszystkie zalecenia medyczne i higieniczne. Jesteśmy cały czas w kontakcie z odpowiednimi ludźmi z departamentu zdrowia i federacją, żeby w odpowiedni sposób koordynować nasze dalsze kroki. Ale na ten moment fakty są takie, że w ciągu najbliższych 14 dni nie możemy ani trenować, ani tym bardziej grać meczu - powiedział Ralf Minge, dyrektor sportowy Dynama.

Na ten moment nie ma jeszcze żadnej decyzji ze strony niemieckiej federacji. Jej władze uspokajają, że byli przygotowani na taki obrót spraw i nie zamierzają zmieniać decyzji o wznowieniu rozgrywek za tydzień. Spotkanie wyłączonej z gry ekipy może zostać przełożone.

- W terminarzu są jeszcze miejsca, by sobie na to pozwolić. Sytuacja w Dreźnie nie zmienia naszych planów. Dla nas było zupełnie jasne, że coś takiego może się stać. Od początku też mówiliśmy, że w przypadku nowych zakażeń będziemy informować o tym wydział zdrowia, który opiera się na wytycznych Instytutu Roberta Kocha i to on będzie decydował o procedurze postępowania - powiedział w rozmowie z ZDF szef DFL Christian Seifert.

Źródło: Dynami Drezno, ZDF

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju
  2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News