Bundesliga
Wolfgang Frank/Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de/Imago S
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Grudnia 2020

Niemcy zachwyceni polskim bramkarzem. Znalazł się wśród najlepszych, elitarne grono

Bundesliga od wielu lat cieszy się grą najlepszych polskich zawodników. Niegdyś z powodzeniem na niemieckich boiskach występowali m.in. Jacek Krzynówek, Tomasz Hajto czy Tomasz Wałdoch. Dzisiaj największą gwiazdą ligi jest oczywiście Robert Lewandowski, jednak i pozostali nasi przedstawiciele świetnie sobie radzą. Wielkie wyróżnienie właśnie otrzymał Rafał Gikiewicz. Niemcy rozpływają się nad polskim golkiperem.

  • “Kicker” przygotował zestawienie najlepszych transferów tego sezonu
  • Niemcy docenili Rafała Gikiewicza, który dołączył do Augsburga
  • Polak uzyskał niemal najwyższą notę
  • Niemcy ocenili również pozostałych reprezentantów Polski

Bundesliga rozegrała już 10. kolejek w sezonie 2020/2021. Z tego też powodu “Kicker” zdecydował się podsumować dotychczasowe występy zawodników, którzy zmienili kluby w ostatnim oknie transferowym i występują na niemieckich boiskach. Za jeden z najlepszych transferów uznano ten Rafała Gikiewicza do Augsburga. Niemcy zachwycają się Polakiem.

Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyZbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyCzytaj dalej


Bundesliga. Niemcy zachwyceni polskim bramkarzem

W miniony weekend rozegrano już 10. kolejkę Bundesligi. Kibice jak zwykle nie mogli narzekać na brak atrakcji. Świetnie zaprezentował się m.in. Krzysztof Piątek, który zdobył dwa gole w derbach Berlina i poprowadził Herthę do zwycięstwa nad Unionem.

Zobacz także:Nie żyje wybitna polska specjalista. Miliony zawdzięczają jej życie

Być może Union zaprezentowałby się lepiej, gdyby w jego bramce nadal stał Rafał Gikiewicz. Polski golkiper w lecie przeniósł się jednak do Augsburga. W nowym klubie 33-latek spisuje się fantastycznie, co nie umknęło uwadze ekspertów.

“Kicker” postanowił przygotować listę najlepszych transferów ostatniego okna transferowego. Rafał Gikiewicz znalazł się w czołówce zestawienia. Polak otrzymał niemal najwyższą ocenę.

Zobacz także:Nie zarejestrowałeś się? Poniesiesz karę 1000 zł

Dziennikarze “Kickera” przyznano polskiemu golkiperowi “9”. Spośród zawodników, którzy w lecie zmieniali kluby, lepiej oceniono tylko klubowego kolegę Gikiewicza, Daniela Caligiuriego. Były zawodnik Wolfsburga otrzymał najwyższą ocenę, czyli 10.

Transfer Rafała Gikiewicza uznano zatem za niemal idealny. Polak rozgrywa już kolejny niezwykle udany sezon w Bundeslidze i nawet gdy jego drużynie nie układa się gra, on nie zawodzi.

Znamy zeznania Anny Lewandowskiej ws. Kucharskiego. Znamy zeznania Anny Lewandowskiej ws. Kucharskiego. "Wpadłam w panikę, to był obłęd"Czytaj dalej


Oceny pozostałych Polaków wg. “Kickera”

Słabiej radzi sobie natomiast drugi z naszych reprezentantów w barwach Ausburga. Robert Gumny został oceniony przez niemieckich dziennikarzy na “5”, czyli bardzo przeciętnie. Gumny został uznany za najsłabszy transfer klubu przeprowadzony w lecie.

Warto dodać, że bardzo dobrą ocenę uzyskał Bartosz Białek. Młody napastnik Wolfsburga, który przeniósł się do “Wilków” z Zagłębia Lubin, otrzymał od “Kickera” ocenę “8”.

Źródło: "Kicker"

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News