Bundesliga zarobki piłarzy
Michael Weber IMAGEPOWER via www.imago-images.de/Imago Sport and
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Koniec z wielkimi pieniędzmi dla Lewandowskiego? Bundesliga szykuje ostre cięcia pensji

Bundesliga powoli wraca do życia po pandemii koronawirusa. Kluby i działacze już teraz zastanawiają się co zrobić kiedy podobna sytuacja przytrafi się w przyszłości. Według propozycji szef Niemieckiej Ligi Piłkarskiej Christiana Seiferta kluby musiałyby wprowadzić limity zarobków swoich piłkarzy.

Bundesliga już w najbliższy weekend wraca do gry. Liga Niemiecka jest jedną z pierwszych czołowych lig w Europie, która wznawia rozgrywki po zawieszeniu spowodowanym epidemią koronawirusa. W Niemczech dyskutuje się nad sposobami przeciwdziałania skutkom kryzysu, który dotknie kluby piłkarskie. Jedną z propozycji jest wprowadzenie limitu zarobków dla piłkarzy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Żona Grzegorza Krychowiaka ponętna jak nigdy. Celia odsłoniła biust, co za kształty (FOTO)Żona Grzegorza Krychowiaka ponętna jak nigdy. Celia odsłoniła biust, co za kształty (FOTO)Czytaj dalej

Bundesliga wznawia rozgrywki

W kwietniu Niemiecki "Kicker" informował, że straty spowodowane przez pandemię koronawirusa może doprowadzić do upadku około 13 klubów 1 i 2 Bundesligi. Powodem upadków byłaby epidemia korornawirusa, która pokazała, że niektóre kluby nie są w stanie się utrzymać, kiedy nie grają. Ostatecznie jednak widmo bankructwa klubów oddaliło się, bo zarówno 1, jak i 2 Bundesliga wracają do gry.

To jednak nie ucina dyskusji na temat finansów w niemieckim futbolu. Działacze chcą zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości, dlatego pojawiają się różne propozycje, które mają w tym pomóc. Dyrektor zarządzający Niemiecką Ligą Piłki Nożnej (DFL), Christian Seifert przyznał w rozmowie z niemiecką telewizją ZDF, że jest zwolennikiem wprowadzenia górnego limitu zarobków dla piłkarzy. - Jestem za tym, żeby przynajmniej spróbować ustalić górny próg zarobków. Nie wiem, czy to się uda, ale rozmowy trwają i widzę światełko w tunelu - przyznał.
W planie Seiferta limity zostaną wprowadzone także honoraria doradców i sumy odstępnego zawodników.

W odpowiedzi menedżer FC Koeln Horst Heldt stwierdził, że to może znacząco obniżyć poziom sportowy ligi i doprowadzić do odpływu najlepszych zawodników. - Oczywiście takie działania byłyby bardzo dobre, ale nie wystarczy wprowadzić takich zmian w Niemczech. One musiałyby dotyczyć całej Europy, w innym wypadku nie ma to najmniejszego sensu. Trzeba sobie bowiem otwarcie powiedzieć, że jeśli wprowadzimy coś takiego w Niemczech, to Robert Lewandowski nie będzie już grał w Bayernie Monachium, a znajdzie sobie szybko innego pracodawcę. A Erling Haaland raczej nie trafiłby do Borussii Dortmund. Dlatego rozwiązanie musi być na poziomie europejskim, o ile nie globalnym - powiedział. Jego zdaniem, takie limity musiałyby być wprowadzone przez Parlament Europejski.

Polskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaPolskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaCzytaj dalej

Różne wizje niemieckiego futbolu po pandemii

Działacz Hannover 96 Martin Kind przygotował inną propozycję. Według niego należy wprowadzić takie regulacje, które uzależnią pensje zawodników od zarobków klubu. - Po prostu byłaby suma, którą dany klub może wydać na pensje zawodników, bez górnego limitu - powiedział. To rozwiązanie, według Kinda, pozwoliłoby klubom płacić dalej podobne sumy zawodnikom. - To na pewno pozwoliłoby nadal opłacać gwiazdy odpowiednimi sumami, a takie kluby jak Bayern Monachium nadal mogłyby płacić więcej od tych mniejszych - uważa.

Seifert wyznał, że odbył już wstępne rozmowy w tej sprawie z prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem. - Jesteśmy wszyscy zmotywowani, by znaleźć jakieś odpowiednie rozwiązanie. To jednak jest temat, którym musi zająć się cała Europa - zakończył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News