Bundesliga
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2020

Oficjalnie. Bundesliga zawieszona. Pilny komunikat władz ligi

Bundesliga została zawieszona. Rozgrywki niemieckiej ligi, które cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców w Europie, zostały odwołane, mimo że jeszcze dziś rano wydawało się, że 26. kolejka spotkań w Niemczech zostanie rozegrana. Władze federacji z kraju naszych zachodnich sąsiadów przekazały oficjalny komunikat w sprawie

Bundesliga zrobiła sobie przerwę. Niemiecka liga, która przez bardzo długi czas wstrzymywała się z odwoływaniem rozgrywek, a jeszcze kolejkę temu wpuszczała kibiców na stadiony ligowe, poinformowała wszystkich, że 26. kolejka rozgrywek została przesunięta. Powodem decyzji jest nic innego, jak epidemia koronawirusa, która paraliżuje świat. Jak na razie, w Niemczech zdiagnozowano 3481 przypadków zachorowań i stwierdzono 8 zgonów.

Piłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiPiłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiCzytaj dalej

Bundesliga zawieszona. Oficjalny komunikat władz ligi

Władze niemieckiej ligi potwierdziły, że 26. kolejka, która miała zacząć się dzisiaj od meczu między Fortuną Düsseldorf a Paderborn, zostanie rozegrana w zupełnie innym terminie. Niemiecka federacja doszła bowiem do informacji, że w części klubów piłkarskich choroba powodowana przez zakażenie wirusem Covid-19 miała się już pojawić.

- Przyczyną takiej decyzji jest m.in. fakt, że w ciągu dnia wystąpiły podejrzenia zakażenia koronawirusem przez osoby z kilku klubów, a także brak możliwości zapewnienia, że można wykluczyć następne infekcje - napisano w komunikacie, informującym o zawieszeniu gry w Bundeslidze.

Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszPolscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszCzytaj dalej

Wszystkie najważniejsze ligi zostały zawieszone

Po dzisiejszym komunikacie jasne się stało, że przed kibicami piłki nożnej w Europie bardzo długi czas oczekiwania na kolejne mecze ulubionych zespołów. Wszystkie najważniejsze ligi w Europie - Premier League, Ligue 1, La Liga, Liga NOS, Serie A, a także nasza Ekstraklasa zrobią sobie przerwę w rozgrywkach.

Jak na razie nie wiadomo, czy mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europa spotka podobny los. Jak na razie nie ma oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News