Bundesliga kibice
Matthias Koch/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 13 Września 2020

Władze szykują niespodziankę dla kibiców. Fani będą zachwyceni

Bundesliga już w przyszłym tygodniu rozpocznie swój kolejny sezon. Od początku władze ligi nie zaplanowały zmian w procedurach rozgrywanych meczów. Zatem będzie obowiązywał protokół, zgodnie z którym dokończono poprzednie rozgrywki. Jednak władze Niemiec szykują dla kibiców niespodziankę.

Bundesliga jako jedna z pierwszych w Europie wróciła do grania w trakcie pandemii koronawirusa, jako jednej z pierwszych udało jej się doprowadzić rozgrywki do końca. Wiązało się to z zaakceptowaniem przez wszystkie kluby specjalnego protokołu bezpieczeństwa, który spowodował m.in.: że na stadionach w Niemczech nie ma kibiców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Syn Edyty Górniak miał walczyć w Fame MMA. Reakcja piosenkarki rozbroiła go do resztySyn Edyty Górniak miał walczyć w Fame MMA. Reakcja piosenkarki rozbroiła go do resztyCzytaj dalej

Bundesliga szykuje niespodziankę dla kibiców

Niemieckie media donoszą, że już niedługo władze Landów mają zadecydować o wpuszczeniu kibiców na stadiony. O całej sprawie pisze „Bild”. Dziennik informuje, że władze regionalne są niemal jednomyślne w swojej decyzji. Do przekonania zostały władze jeszcze dwóch Landów, w tym Bawaria. Aby kibice mogli wejść na stadion, potrzebna jest zgoda wszystkich władz regionalnych. Decyzja zostanie podjęta we wtorek 15. Września.

Niemieckie media przedstawiają także treść przygotowanego rozporządzenia. Kibice na stadiony mają być wpuszczani stopniowo, podobnie jak to miało miejsce w Polsce. Na początek fani będą mogli zająć maksymalnie 30% pojemności obiektów. Jak dodaje niemiecka telewizja ZDF, na stadionach będzie dodatkowo obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu.

Wiadomo na pewno, że kilka pierwszych kolejek odbędzie się na pewno bez udziału publiczności. Taki stan rzeczy ma się utrzymać co najmniej do 31 października. O możliwym wprowadzeniu kibiców na stadiony Bundesligi dyskutuje się w Niemczech od kilku tygodni.

Wielkie problemy Arkadiusza Milika we Włoszech. Kibice i media wrzą, wielka fala hejtu, Wielkie problemy Arkadiusza Milika we Włoszech. Kibice i media wrzą, wielka fala hejtu, "nie ma dla niego miejsca"Czytaj dalej

Niemcy idą w ślady Polaków

- W Bundeslidze jest jasne, że do 31 października nie będzie żadnych meczów z kibicami. Postaramy się opracować taką koncepcję z ligą, która umożliwi powrót części fanów na trybuny – powiedział jeszcze w sierpniu premier Bawarii Markus Soede w rozmowie z "Bildem". Można się zatem spodziewać, że pierwsi fani pojawią się na stadionach Bundesligi dopiero w listopadzie.

Kolejny sezon ligi niemieckiej rozpocznie się w piątek 18 września. Na inauguracje zagrają piłkarze mistrza Niemiec, Bayernu Monachium, którzy zmierzą się z Schalke 04 Gelsenkirchen. W składzie Bawarczyków zobaczymy najprawdopodobniej kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News