Bundesliga
instagram.com/scp07_official
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Marca 2020

Piłkarz Bundesligi z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. W piątek miał zagrać przeciwko drużynie Polaka

Bundesliga została wczoraj zawieszona przez władze tamtejszej federacji. W oficjalnym komunikacie władz ligi, przeczytać mogliśmy o podejrzeniu zachorowań w kilku niemieckich klubach. Okazało się, że te przypuszczenia są słuszne - jedna z gwiazd ligi została zdiagnozowana jako nosiciel koronawirusa z Wuhan. Jakby tego było mało, Niemiec miał zagrać wczoraj w meczu przeciwko drużynie, w której występuje reprezentant Polski.

Bundesliga jako jedna z ostatnich, europejskich lig zawiesiła rozgrywki. Władze ligi mówiły bowiem, że pojawiły się podejrzenia zachorowań w kilku klubach. Kilka godzin po tym komunikacie, działacze Paderborn ogłosili, że ich podstawowy piłkarz i jedna z największych gwiazd ekipy - Luca Kilian jest zarażony na koronawirusa. Na całe szczęście, władze ligi potraktowały informację o potencjalnej chorobie piłkarza poważnie - w piątek miał on wystąpić przeciwko drużynie jednego z reprezentantów Polski.

Mimo epidemii koronawirusa polscy piłkarze nadal grają. Te ligi nie zawiesiły rozgrywekMimo epidemii koronawirusa polscy piłkarze nadal grają. Te ligi nie zawiesiły rozgrywekCzytaj dalej

Bundesliga. Gwiazdor Paderborn chory na koronawirusa

20-letni obrońca klubu, który miał w piątek wystąpić przeciwko Fortunie Düsseldorf w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście walki o utrzymanie w Bundeslidze, został poddany testom na chorobę. Okazało się, że test dał pozytywny wynik i zawodnik rzeczywiście zapadł na chorobę spowodowaną przez Covid-19. Jakby tego było mało, zawodnik miał zagrać przeciwko drużynie Dawida Kownackiego od pierwszej minuty. Na całe szczęście, władze ligi przerwały rozgrywki.

- Odnotowaliśmy pierwszy przypadek ostrej choroby po wykonaniu testu. Po tym jak trener, Steffen Baumgart, został poddany testom i jego wynik okazał się negatywny, środkowy obrońca, Luca Killian, który ostatnio nie grał przez kilka tygodni, miał pozytywny rezultat. Paderborn podejmie szeroko zakrojone działania, aby powstrzymać koronawirusa w ścisłej współpracy z lokalnymi władzami.- czytamy w oświadczeniu klubu.

Piłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiPiłkarz LaLiga oszalał. Przeniósł się z Hiszpanii do klubu z Wuhan - kolebki epidemiiCzytaj dalej

"Wszyscy piłkarze poddani kwarantannie"

W treści komunikatu beniaminka Bundesligi możemy przeczytać, że wszyscy zawodnicy klubu zostaną poddani kwarantannie.

W sobotę zrobimy test na obecność koronawirusa wszystkim piłkarzom naszego zespołu. Zdrowie naszych graczy i pracowników pozostaje absolutnym priorytetem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym zawodnikom i pracownikom jak najlepszą opiekę medyczną i wsparcie - powiedział dyrektor sportowy Paderborn SC, Martin Przondziono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News