Bundesliga
East News/Herbert Bucco
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Zapadła decyzja ws. wznowienia topowej europejskiej ligi. Spory zwrot akcji

Bundesliga ostatni mecz rozegrała 11 marca. Decyzja o zawieszeniu ligi obowiązuje już ponad miesiąc, ale władze DFL pracują nad wznowieniem rozgrywek. Jak się okazało, cała operacja nie zostanie przeprowadzona tak szybko, jak pierwotnie zakładano.

Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) miała przeprowadzić telekoferencję, na której działacze i przedstawiciele klubów mieli wspólnie wyznaczyć datę wznowienia rozgrywek. Wirtualne spotkanie nie odbędzie się jednak w terminie.

Śmierć wstrząsnęła światem piłki. Piłkarz padł na murawę, lekarze nie mieli żadnych szansŚmierć wstrząsnęła światem piłki. Piłkarz padł na murawę, lekarze nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone

Bundesliga zwleka. Kiedy piłka wróci na niemieckie boiska?

DFL podjęła decyzję o przełożeniu telekonferencji na 23 kwietnia. Władze ligi tłumaczą w komunikacie, że rozmowy przesunięto, żeby dać 36 klubom ekstraklasy i jej zaplecza więcej czasu na refleksję. Rozgrywki w obu najwyższych klasach zostały oficjalnie zawieszone do 30 kwietnia.

Media podają, że władze niemieckiej ligi czekają przede wszystkim na decyzje polityczne. W środę kanclerz Angela Merkel i szefowie 16 krajów związkowych mają zadecydować o warunkach kontynuowania kwarantanny, ogłoszonej w połowie marca i obowiązującej do 19 kwietnia. Minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział już poluzowanie obostrzeń i stopniowy "powrót do normalności".

Polski klub z Ekstraklasy otrzyma kilka milionów złotych. Fantastyczna wiadomość, prawdziwa fortunaPolski klub z Ekstraklasy otrzyma kilka milionów złotych. Fantastyczna wiadomość, prawdziwa fortunaCzytaj dalej

Kluby tracą cierpliwość

Priorytetem Bundesligi jest rozegranie zaległych 9 kolejek sezonu 2019/20. Z pewnością mecze odbędą się przy pustych trybunach. Kibice mogą jednak zniknąć ze stadionów na znacznie dłużej. Stadiony i hale widowiskowe mają być zamknięte dla publiczności przez wiele miesięcy, a według niektórych ekspertów - przez rok.

W Niemczech trwają spekulacje na temat daty wznowienia rozgrywek. Jak podawał dziennik "Bild", restart ligi może nastąpić już 9 marca. Przełożenie telekonferencji DFL może jednak zwiastować opóźnienie również dokończenia Bundesligi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
  2. Zima nie powiedziała ostatniego słowa. IMGW ostrzega, temperatura znacznie się obniży
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News