Bundesliga
instagram.com/hertha
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Stycznia 2020

Trener znanej drużyny skompromitował się przed kibicami. "Nie wiedziałem, że będę potrzebował licencji"

Bundesliga wraca po przerwie zimowej i już w ten weekend będziemy mogli oglądać mecze najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej. Jeden ze znanych klubów, który zmienił szkoleniowca, liczył na to, że trener pomoże im w utrzymaniu w lidze. Jak się jednak okazuje, nie będzie on mógł poprowadzić swojej drużyny w trakcie oficjalnego spotkania. Wszystko przez to, że zapomniał on o tym, że w pracy trenera jest potrzebna licencja na trenowanie.

Bundesliga takiego przypadku jeszcze nie widziała. Szkoleniowiec znanego niemieckiego klubu nie będzie mógł brać udziału w meczu z Bayernem Monachium dlatego, że zapomniał z domu licencji trenerskiej, a z racji jej przeterminowania nie może jej aktualnie okazać władzom niemieckiej federacji piłkarskiej. Kibice załamują ręce i wyśmiewają trenera, który jest istną legendą niemieckiego futbolu. Takiej sytuacji jeszcze nie było.

Puchar Świata. Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Dawida KubackiegoPuchar Świata. Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Dawida KubackiegoCzytaj dalej

Bundesliga. Trener nie poprowadzi drużyny z powodu własnego błędu

Pechowym szkoleniowcem, który znalazł się na ustach całych Niemiec, jest Jurgen Klinsmann. Były zawodnik reprezentacji narodowej, a potem jej późniejszy szkoleniowiec dostał prośbę od niemieckiego związku piłkarskiego, aby okazał swoją licencję trenerską w celu rejestracji go przed wiosenną rundą Bundesligi. Były piłkarz Bayernu Monachium stwierdził, że nie może tego uczynić, ponieważ całą dokumentację zostawił w swoim domu w Los Angeles. Gdy już ją zdobył, okazało się, że jest ona przeterminowana.

- Gdy pod koniec listopada wsiadłem do samolotu do Berlina, nie sądziłem, że będę potrzebował licencji trenerskiej. Nie wiedziałem bowiem wtedy, że będę trenerem Herthy. Później, w trakcie świąt, po prostu zapomniałem o tych dokumentach. Obecnie w naszym domu w Kalifornii nie ma nikogo, bo żona wyjechała do córki, która studiuje. Jestem w trakcie kompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów - tłumaczy w "Bildzie" Klinsmann.

Jaka będzie przyszłość Niemca?

Praktycznie przesądzone jest to, że Klinsmann nie będzie mógł poprowadzić spotkania swojej Herthy z Bayernem Monachium. Wiele wskazuje jednak na to, że brak licencji nie przekreśli jego dalszej pracy w niemieckim futbolu, a sam związek pozwoli mu donieść dokumenty w momencie ich skompletowania.

- Wiemy, że w ostatnich latach dokształcał się np. w Brazylii i Meksyku, ale w tych krajach nie zwraca się takiej uwagi na certyfikaty. Razem z DFL i Jurgenem omówimy dalsze kroki. Juergen może wypełnić lukę w dokumentacji np. poprzez uczestnictwo w międzynarodowym kongresie trenerów w Moguncji, w lutym - mówi szef akademii niemieckiego związku piłkarskiego (DFB) Tobias Haupt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  2. Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech
  3. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji reprezentanta Polski. Prawdziwy dramat
  4. Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje
  5. TVP bez Roberta Lewandowskiego. Kibice w Polsce będą oburzeni
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News