Bundesliga Marco Reus
INA FASSBENDER/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 16 Maja 2020

Gwiazdor Bundesligi nie kryje złości z powodu powrotu. " Piłkarze nie są szczurami laboratoryjnymi"

Bundesliga wznawia rozgrywki po dwóch miesiącach przerwy. Oczy całego świata będą skierowane teraz na Niemcy, w nadziei, że zadziałają wprowadzone przez nich zasady bezpieczeństwa. O odpowiedzialność piłkarzy, klubów i kibiców apeluje kapitan Borussii Dortmund Marco Reus. - Piłkarze nie są szczurami laboratoryjnymi -dodaje zawodnik.

Bundesliga wraca do gry po dwóch miesiącach przerwy. Niemcy jako jedni z pierwszych zdecydowali się na wznowienie rozgrywek mimo pandemii koronawirusa. Cały świat będzie obserwował, czy Niemcom się uda w nadziei, że podobne rozwiązania będą działały także w innych krajach. Zwolennikiem powrotu do gry jest także pomocnik Borusii Dortmund - Marco Reus, który przestrzega przed nazywaniem wznowienia rozgrywek "eksperymentem".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Anna Lewandowska doskonale radzi sobie bez Roberta. Pokazała zdjęcie z Laurą, które mówi wszystko (FOTO)Anna Lewandowska doskonale radzi sobie bez Roberta. Pokazała zdjęcie z Laurą, które mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Bundesliga wraca po dwóch miesiącach przerwy

Zawodnik udzielił ostatnio wywiadu hiszpańskiemu "El Pais", w którym wypowiadał się o powrocie piłkarzy Bundesligi do grania. - Uważam, że nie powinniśmy teraz popełniać błędów, skarżąc się na cokolwiek. Liga i kluby próbują wszystkiego, aby uratować system. W ścisłej współpracy z politykami znaleźli sposób, aby ponownie uruchomić piłkę nożną. Podstawowym warunkiem, który mamy przestrzegać jest izolacja zespołów przez tydzień w hotelach. Następnie możemy kontynuować nasz zawód. Byłoby zuchwalstwem mówić o tym coś negatywnego. Wszyscy musimy być świadomi, że nadal mamy krytyczną sytuację. To niepewne i niepokojące czasy. Chcemy znów grać w piłkę nożną i dlatego musimy grać zgodnie z przyjętymi zasadami. W rzeczywistości jest to bardzo proste -stwierdził Reus.

Zawodnik dodał, że wszyscy powinni zachować się odpowiedzialnie w obliczu powrotu do grania. - Nie sądzę, abyśmy mogli rozmawiać o powrocie do normalności. Zobaczymy Bundesligę bez publiczności, ale mamy nadzieję na uratowanie branży, która zatrudnia ponad 55 000 osób. Ale widzowie w domu będą wiedzieć w każdej sekundzie, że jeszcze nie pokonaliśmy koronawirusa i dlatego jesteśmy jeszcze dalecy od normalności. Nie możemy teraz być nieostrożni. Wszyscy musimy przestrzegać i słuchać odpowiedzialnie zaleceń wirusologów i polityków. Nie można tego wyrazić jaśniej. Jeśli dzięki futbolowi możemy nieco urozmaicić życie naszych kibiców i zwykłych ludzi, to będę z tego powodu szczęśliwy - stwierdził pomocnik Borussii Dortmund.

Marco Reus: piłkarze to nie szczury laboratoryjne

Kapitan Dortmundczyków przyznał, że gra bez kibiców to będzie niecodzienne doświadczenie. - Każdy, kto kiedykolwiek chociaż raz był na murawie Westfalenstadion, wie, co oznacza wsparcia naszych kibiców. Południowa trybuna z 25 000 widzów przypomina silnik, który nas napędza. Będziemy za nimi tęsknić. Podkreślam, że nie ma innej alternatywy. Nikt nie powinien narzekać na warunki, w których wolno nam grać. Zawodnicy są wzorem do naśladowania dla całego społeczeństwa. Gdybyśmy nie potraktowali odpowiedzialnie okazji, którą mamy w Niemczech, bylibyśmy głupi. Mam nadzieję, że kibice są rozsądni i będą oglądać mecze w domu - stwierdził Reus.

Ojciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 latOjciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 latCzytaj dalej

Marco Reus uważa, że powrotu Bundesligi do grania nie powinno traktować się jako "eksperymentu". - Nie podoba mi się słowo „eksperyment”. Piłkarze nie są szczurami laboratoryjnymi, żeby cokolwiek na nich testować. Wiem jednak, że chodzi o to, że jako pierwsi wznawiamy profesjonalną piłkę nożną w Europie. Prawdopodobnie cały świat zobaczy, jak to działa. To pokazuje naszą wielką odpowiedzialność. Każdy gracz musi być przykładem. Presja jest już ogromna. Ponowne uruchomienie Bundesligi prawdopodobnie zostanie potraktowane tak samo, jak główne finały piłkarskich imprez - powieział niespełna 31-letni zawodnik.

Marco Reus z powodu kontuzji nie zagra w meczu przeciwko Schalke Gelsenkirchen w derbach Zagłębia Ruhry. Początek spotkania w sobotę, 16 maja o 15:30.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężne trzęsienie ziemi. Służby: "Najsilniejsze, jakie przeżyłem". Zaskakująca wiadomość ze świata
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News