Bundesliga
nph Kokenge via www.imago-images.deImago Sport and NewsEast
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Kwietnia 2020

Polski bramkarz bohaterem w Niemczech. Piłkarz zakasał rękawy i ruszył do walki z epidemią

Bundesliga przygotowuje plan wznowienie rozgrywek, ale zanim to nastąpi minie jeszcze co najmniej kilka tygodni. Czas przymusowej przerwy od gry postanowił jak najlepiej wykorzystać bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz, który zdecydował się ruszyć z pomocą ciężko pracującym lekarzom i pielęgniarkom.

Bundesliga w tym sezonie do momentu przerwania rozgrywek miała kilku polskich bohaterów. Obok Roberta Lewandowskiego i głośnego transferu Krzysztofa Piątka, głośno zrobiło się o Rafale Gikiewiczu, który jest jednym z najlepszych zawodników Unionu Berlin. Bramkarz w czasie pandemii nie siedzi bezczynnie i pomaga niemieckim lekarzom.

Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Bundesliga kolejny raz pod wrażeniem Rafała Gikiewicza

Polski bramkarz Rafał Gikiewicz, występujący w barwach Unionu Berlin, po raz kolejny stał się bohaterem Niemiec. Golkiper był pierwszym zawodnikiem Bundesligi, który zrzekł się części swojego wynagrodzenia, by pomóc swojemu klubowi przetrwać czas kryzysu wywołany przerwą w grze.

- Jesteśmy zmuszeni do działania. To czas próby dla nas wszystkich, czas próby dla całego świata. Postanowiłem zrezygnować z części moich zarobków, aby pomóc mojemu klubowi przetrwać ten ciężki okres. - powiedział wówczas.

Gikiewicz nadal działa w imię wspólnego dobra. Postanowił wyjść poza ramy klubu i pomóc tym, którzy na co dzień walczą ze skutkami pandemii, czyli lekarzom i pielęgniarkom.

Piotr Żyła zapuścił brodę, wziął gitarę i zaśpiewał znaną piosenkę. Prawdziwy hit internetu (WIDEO)Piotr Żyła zapuścił brodę, wziął gitarę i zaśpiewał znaną piosenkę. Prawdziwy hit internetu (WIDEO)Czytaj dalej


Polak zorganizował pomoc dla ciężko pracujących lekarzy

Jak poinformował magazyn “Kicker”, polski zawodnik wraz z kolegą z drużyny Amarem Tankoviciem, który posiada restaurację, postanowili zorganizować dowóz posiłków dla kadry medycznej szpitala w berlińskiej dzielnicy Koepenick.

"Wraz ze swoim przyjacielem, restauratorem Amerem Tankoviciem, Polak podarował pizze, pasty, sałatki owocowe i wodę porannej i popołudniowej zmianie oddziału intensywnej terapii szpitala w Koepenick. Mocna akcja!" - napisali dziennikarze pod zdjęciem, jakie ukazało się na ich profilu w serwisie Instagram. Widać na nim Rafała Gikiewicza w towarzystwie przedstawicieli personelu szpitala, którzy eksponują szaliki Unionu Berlin.

Źródło: "Kicker"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
  2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News