Bundesliga koronawirus powrót
Rex Features/East News
Autor Piotr Bernaciak - 24 Kwietnia 2020

Bundesliga jednak nie ruszy w maju? Pojawił się ogromny problem

Bundesliga zdaniem ekspertów miała ruszyć już na początku maja, co bardzo ucieszyło kibiców. Może jednak okazać się, że radość była zdecydowanie przedwczesna. Pojawiają się bowiem bardzo niepokojące doniesienia z Niemiec.

Bundesliga miała szansę na to, by wrócić do gry jako jedna z pierwszych lig. Wszystko przez stosunkowo optymistyczne prognozy dotyczące koronawirusa w Niemczech, w związku z którymi wydawało się, że niebawem sport zacznie wracać do gry. Eksperci mówili o powrocie rozgrywek już na samym początku maja i była to wiadomość, która niewątpliwie ucieszyła kibiców.

Niestety okazuje się, że sytuacja wcale nie jest tak optymistyczna. Wszystko przez to, że na ten moment liga wciąż nie doszła do porozumienia ze wszystkimi partnerami medialnymi, co jest równoznacznie z tym, że włodarze nie otrzymają wszystkich pieniędzy koniecznych do wystartowania ligi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
Bartosz Bereszyński przeszedł drugi test na obecność COVID-19. Znamy wynikBartosz Bereszyński przeszedł drugi test na obecność COVID-19. Znamy wynikCzytaj dalej

Bundesliga ma poważny problem

Bundesliga zapowiadała, że powrót nadejdzie szybko, jednak wydaje się, że może być zupełnie inaczej. Wszystko przez to, że telewizja Eurosport wciąż nie doszła do porozumienia z niemieckim związkiem piłki nożnej, a jest ono konieczne, by ligowy futbol wrócił do gry. To właśnie Eurosport płaci ogromne pieniądze za możliwość transmitowania rozgrywek ligowych.

Federacja kłóci się z telewizją Eurosport rzekomo o 30 milionów euro. Telewizja nie chce dopłacić tej kwoty do kontraktu z uwagi na brak organizacji igrzysk olimpijskich w tym roku, jak było to od dawna zapowiadane. Nowe realia powodują mnóstwo tego typu przypadków, ten jeden może jednak sprawić, że Bundesliga wcale nie wróci tak szybko.

Był wielką nadzieją sportu, niestety nie żyje. Wielki talent zginął przed własnym domem, żałoba kibicówBył wielką nadzieją sportu, niestety nie żyje. Wielki talent zginął przed własnym domem, żałoba kibicówCzytaj dalej

Bundesliga miała wrócić najszybciej

Póki co eksperci wciąż przekonują, że Bundesliga powinna wrócić już w pierwszej połowie maja, lecz na ten moment trudno szacować, kiedy rzeczywiście mogłoby do tego dojść. Oficjalnie nadal nie podano żadnego terminu wznowienia rozgrywek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News