Bundesliga
Patrick Scheiber/Imago Sport and News/East News
Autor - 24 Maja 2020

RB Lipsk jak Barcelona. Genialna akcja, wysokie zwycięstwo i hattrick Wernera (WIDEO)

Bundesliga tydzień temu wróciła do gry. Po niektórych zespołach nie widać jednak dwumiesięcznej przerwy, wywołanej epidemią koronawirusa. Prawdziwy koncert dało RB Lipsk, które rozbiło Mainz aż 5:0. Ozdobą spotkania była bramka Timo Wernera po cudowne akcji ekipy ze stajni Red Bulla.

RB Lipsk przystąpiło do wyjazdowej rywalizacji z Mainz podrażnione remisem z Freiburgiem w poprzedniej kolejce. Sportowa złość graczy ze wschodnich Niemiec zaowocowała prawdziwą kanonadą, której głównym bohaterem był Timo Werner, czyli rywal Roberta Lewandowskiego w wyścigu o tytuł króla strzelców niemieckiej ekstraklasy.

Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za genitalia (WIDEO)Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za genitalia (WIDEO)Czytaj dalej

1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Bundesliga. Fantastyczny mecz RB Lipsk

Goście niepodzielnie panowali na Opel Arenie od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Timo Werner już w 11 minucie gry. 12 minut później swoje trafienie dołożył Yussuf Poulsen. W 36. minucie piłkę do pustej bramki wpakował z kolei Marcel Sabitzer. Trafienia z pierwszej połowy były jednak jedynie przystawkami przed daniem głównym, które Lipsk zaserwował swoim kibicom po zmianie stron.

Fantastyczną akcję w stylu FC Barcelony w 48. minucie zainicjował Kevin Kampl. Słoweniec dzięki efektownemu kółeczku z piłką zrobił sobie miejsce przed polem karnym rywali i odegrał prostopadle do ustawionego w szesnastce partnera. Otrzymał fenomenalne podanie piętą, podał do Wernera, a Niemiec ulokował piłkę w pustej bramce. Werner po raz trzeci "ukąsił" pod koniec meczu, wykorzystując nieszablonowe zagranie z rzutu wolnego i swoją ogromną szybkość. Licznik goli dla Lipska zatrzymał się na pięciu. Mainz nie tylko nie strzeliło żadnej bramki, ale nawet nie wykreowało sobie dogodnej sytuacji.

Kolega z reprezentacji zdradził sekret Roberta Lewandowskiego. Ujawnił nawet najdrobniejsze szczegółyKolega z reprezentacji zdradził sekret Roberta Lewandowskiego. Ujawnił nawet najdrobniejsze szczegółyCzytaj dalej

Lipsk i Werner gonią rywali z Monachium

Dzięki zwycięstwu nad Mainz, RB zachowało kontakt z czołówką. Podopieczni Juliana Nagelsmanna tracą do Bayernu 7, a do Borussii Dortmund trzy punkty. Stratę do lidera klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi zniwelował z kolei Timo Werner. Niemiecki napastnik ma na koncie już 24 bramki. Przewodzący klasyfikacji Robert Lewandowski zanotował o trzy trafienia więcej.

Kolejna szansa na podreperowanie bilansu dla RB Lipsk i jego najlepszego snajpera już w najbliższą środę. Gracze ze wschodnich Niemiec podejmą rewelacyjnie spisującą się Herthę Berlin. Klub Krzysztofa Piątka po wznowieniu rozgrywek wygrał dwa mecze, zdobywając aż 7 goli i zachowując czyste konto.

2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy