Rafał Gikiewicz
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 25 Lutego 2020

Polski bramkarz bohaterem meczu. Uratował sensacyjne zwycięstwo swojej drużyny

Bundesliga wkracza w decydującą fazę rozgrywek. Union Berlin przed sezonem był typowany jako pewniak do spadku, jednak gracze beniaminka zaskoczyli ekspertów i są coraz bliżej utrzymania. Duża w tym zasługa Rafała Gikiewicza, który w tym sezonie broni bardzo równo i pewnie. Polak błysnął formą również w wygranym meczu z Eintrachtem Frankfurt.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, jednak to goście z Berlina sensacyjnie otworzyli wynik meczu. Bramkę na 1:0 w 49. minucie gry zdobył Sebastian Andersson, który wykorzystał nieporozumienie bramkarza Eintrachtu Kevina Trappa oraz obrońców. Niemiecki golkiper jeszcze gorzej zachował się 20 minut później, kiedy zagrał piłkę pod nogi Anderssona. Po drodze dotknęła jeszcze Evan N'Dicka i to jemu zapisano trafienie samobójcze.

Nie żyje były reprezentant Polski. Nie żyje były reprezentant Polski. "To był nietuzinkowy zawodnik"Czytaj dalej

Bundesliga u stóp Gikiewicza. Polak objawieniem sezonu

Rafał Gikiewicz skapitulował dopiero w 79. minucie, kiedy "pokonał" go jego kolega z własnej drużyny, Florian Huebner. Popularny "Giki" może jednak zaliczyć spotkanie do udanych, gdyż zaliczył wiele skutecznych interwencji, a stracona bramka nie obciąża jego konta. Na miano prawdziwego bohatera Berlina zapracował w końcówce meczu, gdy w fantastycznym stylu obronił strzały Daichi Kamady, a potem Goncalo Paciencii i Andre Silvy.

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku Gikiewicz został wybrany najskuteczniejszym bramkarzem rundy jesiennej. Golkiper Unionu zanotował 69 interwencji. Drugi pod tym względem był Zack Steffen z Fortuny Duesseldorf, a trzeci Yann Sommer z Borussii Moenchengladbach.

Zawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusemZawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusemCzytaj dalej

Niemieckie media zachwycone Gikiewiczem

Świetną postawę 32-letniego golkipera docenił "Bild", który przyznał mu notę 2 w 6-stopniowej skali (im niższa, tym lepsza). Nieco niżej występ Polaka ocenił "Kicker", który dał mu "trójkę".

Union Berlin z Gikiewiczem w składzie spisuje się nadspodziewanie dobrze. Klub Polaka miał rozpaczliwie walczyć o utrzymanie, tymczasem ma już 9 punktów przewagi nad strefą spadkową i plasuje się na 10 miejscu Bundesligi. Do końca sezonu w Niemczech pozostało 11 serii gier.

4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie