Bundesliga
Patrick ScheiberImago Sport and NewsEast News
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Maja 2020

Piłkarz z Bundesligi był zarażony COVID-19. Wczoraj wystąpił w meczu swojej drużyny

Bundesliga tydzień temu wznowiła rozgrywki po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Niemcom jako pierwszej nacji w Europie udało się skutecznie powrócić do gry dzięki szeregowi przygotowań i wprowadzeniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jednym z nich były obowiązkowe testy na obecność COVID-19 wśród piłkarzy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że infekcję przeszedł znany piłkarz czołowej drużyny.

Bundesliga rozegrała w weekend już drugą kolejkę po ponownym starcie sezonu. Niemcom skutecznie udaje się zniwelować zagrożenie epidemiczne wśród piłkarzy, jednak jak się okazało, wcześniej chorowali nawet bardzo znani zawodnicy. “Bild” dotarł do informacji potwierdzających, że jeszcze niedawno na koronawirusa chorował gwiazdor RB Lipsk.

Zapadła oficjalna decyzja ws. Serie A. Wiemy, co dalej z przerwanym sezonemZapadła oficjalna decyzja ws. Serie A. Wiemy, co dalej z przerwanym sezonemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Bundesliga wznowiła grę w cieniu pandemii

Zanim piłkarzom udało się wybiec na boisko, by walczyć o kolejne ligowe punkty, we wszystkich zespołach występujących w Bundeslidze i na jej zapleczu, przeprowadzono obowiązkowe testy na obecność koronawirusa. Na szczęście okazało się, żę zdecydowana większość zawodników jest zdrowa, co pozwoliło na wznowienie rywalizacji, jednak pojawiały się też przypadki chorych na COVID-19.

Konkretnych nazwisk piłkarzy, którzy zarazili się koronawirusem, wówczas nie poznaliśmy, ale teraz otrzymaliśmy garść “przecieków” z niemieckich mediów. “Bild” podał informację, że choroby nie był w stanie uniknąć między innymi jeden z liderów RB Lipsk Marcel Sabitzer.

Juventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyJuventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyCzytaj dalej


Lider RB Lipsk był zarażony koronawirusem

Austriak w pierwszym meczu swojego zespołu po ponownym starcie sezonu pojawił się na boisku dopiero w 69. minucie spotkania. Wszystko z powodu niedawno przebytej choroby. Zawodnik musiał poddać się kwarantannie, przez co stracił część okresu przygotowawczego i nie trenował z resztą kolegów. Pierwsze testy dały u Sabitzera wynik pozytywny, jednak po odizolowaniu i ponownym badaniu, okazało się, że udało mu się zwalczyć infekcję i może już dołączyć do reszty drużyny. 26-latek zdecydowanie nadrobił zaległości, gdyż w niedzielnym spotkaniu z 1.FSV Mainz najpierw zaliczył asystę, a później wpisał się na listę strzelców. Na murawie przebywał przez 60. minut.

Źródło: "Bild"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News