Bundesliga
East News/Michael Weber
Autor Bartosz Goluch - 26 Kwietnia 2020

Bundesliga wprowadza obostrzenia. Regulacje dotyczą najintymniejszej sfery życia piłkarzy

Bundesliga wróci do gry już w maju. Władze niemieckiej ekstraklasy wprowadziły szereg ograniczeń, które mają ustrzec zawodników przed zakażeniem koronawirusem. Restrykcje dotyczą również ich życia intymnego.

Restart sezonu 2019/20 Bundesligi ma nastąpić już 9 maja. Od jakiegoś czasu piłkarze już trenują i starają się nadrobić czas stracony podczas kwarantanny. Dla ich bezpieczeństwa władze ligi przygotowały listę obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa.

Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachu
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa

Bundesliga w trybie awaryjnym

Jak podaje "Przegląd Sportowy", część regulacji dotyczy samego przebiegu meczu. Poinformowano, że w każde spotkania może być zaangażowanych nie więcej niż 300 osób, w tym tylko 4 policjantów, 4 chłopców do podawania piłek, 10 dziennikarzy, 8 fachowców od dbania o murawę i 50 ochroniarzy. Bundesliga zaordynowała także serię badań - wszyscy gracze przejdą testy na obecność COVID-19 na początku treningów, a przed każdym meczem jeden gracz losowo wybrany z każdej drużyny przejdzie dodatkowe badania.

Obostrzenia dotyczą także dystansu, który powinien zostać zachowany między graczami. Na mecze u siebie zawodnicy mają przyjeżdżać własnymi samochodami, natomiast na spotkania wyjazdowe nie będą udawać się jednym dużym autobusem, ale kilkoma mniejszymi busami. W dwóch różnych szatniach będzie przebierała się pierwsza jedenastka oraz gracze rezerwowi. Na murawie nie pojawią się dzieci, które na co dzień wyprowadzały piłkarzy na boisko, a obie drużyny wejdą na plac gry oddzielnie.

Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuDlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuCzytaj dalej

Życie prywatne piłkarzy pod lupą

Podczas meczów wyjazdowych piłkarze będą przebywać w hotelach wynajętych specjalnie dla drużyny. Dopuszczane jest również wynajęcie jednego z pięter budynku z osobną windą. Gracze nie powinni się kontaktować z pozostałymi gośćmi i korzystać z baru oraz innych usług. Ich pokoje nie będą sprzątane.

Największe kontrowersje budzą przepisy dotyczące życia intymnego zawodników. Gracze mają powstrzymywać się od seksu i pocałunków z partnerkami, które mają objawy zakażenia. Powinni również ograniczyć do minimum przyjmowanie gości, a jeśli już ktoś ich odwiedzi, na czas wizyty muszą założyć maseczkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja WizzAir ws. Polski. Nie jest dobrze, podano datę
  2. Pilne: Zamknięto część lasów na Mazowszu. Sytuacja jest poważna
  3. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
  4. Barcelona sprzedaje nazwę stadionu. Przez nowego sponsora klub może najeść się wstydu
  5. Artur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litości
  6. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News