Bundesliga
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Marca 2020

Wspaniały gest solidarności gigantów Bundesligi. Ręce same składają się do oklasków

Bundesliga ostatnie spotkanie rozegrała 11 marca. Od tamtego czasu rozgrywki są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze nie wrócą na boiska w Niemczech co najmniej do końca kwietnia. Brak gry to również brak przychodów, a brak przychodów to problemy dla klubów. Zespołom, których funkcjonowanie może być zagrożone, zamierzają ruszyć z pomocą te największe, występujące regularnie w europejskich rozgrywkach.

Bundesliga jak wszystkie inne ligi zmuszona była zawiesić rozgrywki. Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się w zawrotnym tempie i zmieniła życie codzienne milionów osób. Rozgrywanie spotkań mimo powziętych środków zapobiegawczych nie miało sensu. Było zbyt niebezpiecznie. Aktualnie trwają dyskusje nad ewentualną formą dokończenia sezonu, ale przeciągająca się przerwa proporcjonalnie zwiększa straty, jakie odnotowują kluby. Kilka największych drużyn niemieckiej piłki postanowiło działać, by pomóc mniejszym klubom.

DZISIAJ GRZEJE:

     1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
     2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiPolka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiCzytaj dalej


Bundesliga staje w obliczu kryzysu. Pomogą najbardziej utytułowane zespoły

Cztery drużyny występujące w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a więć Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen i RB Lipsk zdecydowały się pomóc pozostałym drużynom występującym w pierwszej i drugiej Bundeslidze. Wspomniane kluby mają zrezygnować z 12,5 milionów euro, które wciąż należą im się z tytułu praw telewizyjnych za grę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych Europy. To nie koniec. Zespoły dodatkowo zdecydowały się dołożyć do tej kwoty z własnych budżetów po 7,5 miliona euro! Łącznie daje to sumę 20 milionów od każdej ze stron.

Piłkarz uciekł z kwarantanny. Po pijanemu ukradł pojazd i jeździł z półnagim kolegąPiłkarz uciekł z kwarantanny. Po pijanemu ukradł pojazd i jeździł z półnagim kolegąCzytaj dalej

Wielkie firmy postanowiły pomóc mniejszym klubom. Piękna inicjatywa najlepszych niemieckich drużyn

Decyzję podjętą przez Borussię, Bayern, Lipsk i Leverkusen potwierdził już oficjalnie niemiecki związek. DFL dzięki inicjatywie najlepszych drużyn ostatnich lat będzie miał do rozdysponowania aż 80 milionów euro na pomoc klubom dotkniętych kryzysem spowodowanych przerwą w grze.

- Ta decyzja pokazuje, że solidarność w Bundeslidze oraz 2. Bundeslidze nie jest fikcją. Prezydium DFL bardzo dziękuje czterem uczestnikom Ligi Mistrzów w imieniu całej społeczności klubów - powiedział Christian Seifert, rzecznik DFL dla oficjalnej strony związku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News