burza
unsplash.com/ Brandon Morgan
Autor Mateusz Wysokiński - 29 Lipca 2020

Tragiczne doniesienia obiegły media. Piorun uderzył w boisko w trakcie meczu. Nie żyją dwie, młode zawodniczki

Burza w trakcie meczów piłki nożnej jest zjawiskiem wyjątkowo niebezpiecznym. Krople deszczu potrafią zmoczyć boisko do tego stopnia, że piłkarze doznają dramatycznych kontuzji. O wiele większy dramat rozegrał się jednak w trakcie meczu piłkarskiej ligi kobiecej. Piorun uderzył na murawę z potwroną siłą, zabijając dwie, młode zawodniczki. Do szpitala trafiło także kilku rannych.

Burza w trakcie meczu piłki nożnej w Meksyku przejdzie do historii, jako symbol wielkiej tragedii. W trakcie rozgrywania spotkania tamtejszych rozgrywek ligi kobiecej doszło do nagłego załamania się pogody. O ile deszcz nie był argumentem, aby przerywać spotkanie, o tyle pojawiające się pioruny były wyjątkowo bezlitosne. Na nieszczęście dwóch zawodniczek, jeden z piorunów uderzył w murawę i zabił je na miejscu.

Burza doprowadziła do nieszczęścia. Tragiczne sceny w trakcie meczu w Meksyku

Wydawać by się mogło, że rozgrywanie meczów w trakcie deszczu jest praktyką powszechną i rzadko kiedy dochodzi do tego, aby zjawisko atmosferyczne przeszkadzało komuś w grze w piłkę. Niestety, działacze jednego z klubów meksykańskiej ligi dla kobiet nie przewidzieli, że urwanie chmury może się skończyć tragedią. Potężny piorun uderzył w murawę i na miejscu zabił dwie piłkarki, jak też ranił ich koleżanki z boiska.

Kobiety zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala, jednak dwóch z nich nie udało się uratować. Trójka pozostałych, ranionych przez zjawisko meteorologiczne zostało ciężko poparzonych i według doniesień medialnych, są to zagrażające zdrowiu poparzenia drugiego stopnia.

Przerażające burze są ostatnimi czasy zmorami piłkarzy. Jeden z młodych mężczyzn został ranny

Przykra sytuacja z Meksyku jest porównywana przez media z innym incydentem, który miał miejsce w trakcie ostatnich miesięcy. Ivan Zaborowski z rosyjskiego FC Znamya został postrzelony przez piorun w trakcie treningu swojej drużyny. Młody mężczyzna był w ciężkim stanie i trafił na dwa tygodnie do szpitala.

Stan Rosjanina uległ jednak znaczącej poprawie, a sam zawodnik powoli odzyskuje sprawność. Jego klub postanowił uhonorować Zaborowskiego i przeniósł go do drużyny seniorów, a sam piłkarz podpisał pierwszy, profesjonalny kontrakt w swojej karierze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. W czwartek kupisz w Biedronce 4 produkty. Piąty dowolny dostaniesz za darmo
  3. Rewolucyjna zmiana w WhatsAppie. Użytkownicy w końcu się doczekali
  4. Polski pięściarz ma za sobą śmierć kliniczną. Mówi, że pobili go ci sami ludzie, co Igora Stachowiaka
  5. Legia Warszawa ściąga gwiazdę Ekstraklasy. Niewiarygodne, jak niewiele trzeba będzie za niego zapłacić
  6. AS Monaco w Wielkopolsce. Piłkarze przyjechali do słynnego ośrodka treningowego
  7. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News