Canal+
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

Mecze Ekstraklasy bez kibiców. Piękny gest Canal+ wobec fanów polskiej piłki

Canal+ ma fantastyczne wieści dla wszystkich sympatyków Ekstraklasy. W związku z rozporządzeniem rządu, które nakazuje odwołanie wszelkiego rodzaju imprez masowych, mecze Ekstraklasy mają się odbywać przy pustych trybunach. Rozczarowanym z takiego rozwiązania kibicom przyszła z pomocą znana stacja telewizyjna.

Canal+ od wielu lat jest związany z Ekstraklasą. Kanały sportowe stacji uczyniły z rodzimych rozgrywek główny punkt swojej ramówki. W związku z rozporządzeniem rządu odnośnie do fali zachorowań na koronawirusa organizacja wszelkich imprez masowych ma zostać wstrzymana. Dla najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce oznacza to rozgrywanie spotkań bez udziału kibiców.

Canal+ z niespodzianką dla kibiców

Ekstraklasa w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o odwołaniu organizacji wszelkich imprez masowych opublikowała specjalne oświadczenie.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Dla wielu kibiców decyzja o organizacji spotkań bez udziału publiczności jest nie do przyjęcia. Najwierniejsi fani nie wyobrażają sobie weekendu bez wybrania się na mecz wspieranej przez nich drużyny. W tej niecodziennej sytuacji z pomocą fanom ligowej piłki postanowiła przyjść telewizja Canal+, która na najbliższą serię spotkań przygotowała niespodziankę.

Stacja odkoduje swoje kanały dla wszystkich abonentów

Jak poinformowała stacja klienci, którzy nie mają w wykupionej przez siebie ofercie abonamentowej stacji sportowych, będą mogli mimo wszystko obejrzeć najbliższe mecze ekstraklasy. Z uwagi na zamknięcie dla kibiców stadionów, Canal+ odblokuje dla swoich klientów kanały transmitujące rozgrywki Ekstraklasy.

"Abonenci i Kibice! Sytuacja jest wyjątkowa, wymaga więc od nas wyjątkowych działań. Z duchem sportu i z myślą o Was - kibicach, najbliższą kolejkę PKO BP Ekstraklasy odkodujemy dla wszystkich abonentów Platformy CANAL+. To znaczy, że nawet jeśli nie macie CANAL+ w swojej ofercie, to będziecie mogli przeżywać sportowe emocje razem ze swoimi drużynami - pomimo zamkniętych stadionów. Pracujemy równocześnie dla Was nad specjalnymi ofertami, które pozwolą śledzić rozgrywki PKO BP Ekstraklasy w kolejnych kolejkach. Zachęcamy również innych operatorów którzy mają w ofercie CANAL+ do podobnych działań. Ze sportowymi pozdrowieniami! CANAL+ dla kibiców" - poinformował rzecznik prasowy platformy Canal+ Piotr Kaniowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News