Canal+
Pixabay/renateko
Autor Bartosz Goluch - 29 Marca 2020

Canal+ podjął decyzję ws. wypłat za prawa telewizyjne. To może zrujnować polskie kluby

Canal+ nie zamierza wypłacić transzy za zawieszone mecze francuskim klubom. Jeśli podobny scenariusz spełni się również w Polsce, kluby Ekstraklasy mogą znaleźć się w ogromnych tarapatach finansowych.

Jak informuje "L'Equipe" francuski Canal+ odmówił zapłacenie ostatniej transzy za sezon 2019/20 Ligue 1. W związku z decyzją nadawcy do klubowych kas nie trafi aż 110 mln euro. Pieniądze miały wpłynąć do 5 kwietnia.

Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futboluNie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futboluCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
    2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych

Canal+ umywa ręce, Ligue 1 protestuje

Liga francuska została zawieszona w połowie miesiąca. Do rozegrania pozostało jeszcze 10 kolejek Ligue 1. Według informacji "L'Equipe" ostatnia transza z opiewającego na 558 mln euro przejdzie klubom koło nosa. W sumie kontrakt wart jest 759 mln euro, bo kolejną część płaci też pokazująca kilka meczów telewizja BeIn Sports. - Trudno sobie wyobrazić, byśmy zapłacili za coś, czego nie ma, bo z powodu zawieszenia rozgrywek nie odbywają się przecież żadne mecze - tłumaczy Maxime Sasda, szef telewizyjnej grupy.

Wypłaty pozostałej części kontraktu może nie uratować nawet dokończenie sezonu. Nadawca tłumaczy, że mecze będą musiały być rozgrywane z dużą częstotliwością i zapewne niemożliwe będzie rozbijanie kolejki na kilka dni, tak by była lepsza ich ekspozycja i większa widownia. Wiele zatem wskazuje, że władze Ligue 1 oraz francuskiej grupy medialnej czekają trudne i długie negocjacje.

Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężkiLegenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężkiCzytaj dalej

Canal+ a sprawa polska

Francuska platforma dysponuje również prawami do pokazywania wszystkich meczów Ekstraklasy. Sublicencję na najwyższą polską ligę posiada również TVP Sport. Na razie nie wiadomo jak kwestia wypłat zostanie rozwiązana w Polsce. Warszawski oddział Canal+ nie komentuje sprawy. Z nieoficjalnych informacji Sport.pl wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze Ekstraklasy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja w Zakopanem dostała anonimowe zgłoszenie na turystów. Reakcja była błyskawiczna, pożałowali
  2. Trzy nowe ofiary koronawirusa na Mazowszu. Przekroczyliśmy dwa tysiące zachorowań
  3. Wielkie zamieszanie w Jagiellonii. Piłkarze sprzeciwiają się decyzji klubu, chodzi o pieniądze
  4. Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawa
  5. PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News